Sākums Atslēgvārdi Minimālā alga

Atslēgvārds: minimālā alga

BNN nedēļas apkopojums: Algas pielikums. «Slēgtās» pašvaldības. Lietuvā varas maiņa

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā «Slēgtās» pašvaldības, Kriminālprocess, Mājās palikšana, Varas maiņa, Algas pielikums, Finansējums un Odziņa.

Valdība atbalsta minimālo algu 500 eiro apmērā

No nākamā gada 1.janvāra valstī noteiktā minimālā mēneša darba alga tiks paaugstināta no 430 eiro līdz 500 eiro.

Pašnodarbinātie, kuri saņem mazāk par minimālo algu, nodokļus maksās proporcionāli saņemtajam 10% apmērā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pēc tikšanās ar valdību veidojošajām partijām pastāstīja, ka 16.novembrī izdevies atrisināt atlikušos jautājumus, kas skar nākamā gada valsts budžetu.

Latvijā vidējās darba samaksas gada pieaugums «uz papīra» – 3,9%

Vidējā neto darba samaksa bija 824 eiro. Gada laikā tā pieauga par 3,9%, bet, salīdzinot ar 2020.gada 1.ceturksni, – par 1,5%.

Petraviča: Minimālās algas celšanu neatliksim, taču diskutējams ir pieauguma apmērs

«Protams, šobrīd ir jāskatās nedaudz savādāk. Līdz ar COVID-19 krīzi arī valstij sarūk ieņēmumi. Bet tas, ka ir jāceļ minimālā alga, tur pat diskusiju nevar būt.»

Nodokļu izmaiņu kontekstā piedāvā mainīt diferencēto neapliekamo minimumu un IIN likmes

Gaidāmo nodokļu izmaiņu kontekstā piedāvāts mainīt diferencēto neapliekamo minimumu un iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes. Vienlaikus paredzēts no 2021.gada celt minimālo algu no līdzšinējiem 430 eiro līdz 500 eiro.

Igaunijā minimālo algu paaugstina par 44 eiro

Igaunijā līdz ar 2020.gada sākumu minimālās mēnešalgas apmērs pirms nodokļu nomaksas audzis no 540 uz 584 eiro. Minimālā stundas likme paaugstināta no 3,21 eiro uz 3,48 eiro pirms nodokļu nomaksas.

No 3.novembra minimālā bruto alga būvniecības nozarē – 780 eiro

Ģenerālvienošanās par minimālo algu būvniecībā, kas stājusies spēkā 3.novembrī, nosaka 780 eiro lielu minimālo bruto algu un 4,67 eiro minimālo stundas tarifa likmi visā būvniecības nozarē.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!