Sākums Atslēgvārdi Novičok

Atslēgvārds: Novičok

Krievijā Navaļnija protestu akcijās aiztur vairāk nekā 4 400 cilvēku

Krievijā nedēļas nogalē notikušajās protesta akcijās pret opozicionāra Alekseja Navaļnija aizturēšanu policija aizturējusi vairāk nekā 4 400 cilvēku. Īpaši drošības pasākumi ieviesti galvaspilsētas Maskavas centrā, vēsta franču ziņu aģentūra AFP un Īrijas raidsabiedrība RTÉ.

Pēc Navaļnija protestētāju arestiem Krievijā Polija aicina pastiprināt ES sankcijas

Pēc nedēļas nogales masu protesta akcijām Krievijā un protestētāju aizturēšanām ES dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien, 25.janvārī, spriedīs, kā reaģēt uz notiekošo. Polija ir aicinājusi ES ieviest papildu sankcijas pret Krieviju.

Krievijā pirms opozīcijas protestiem aiztur Navaļnija līdzgaitniekus

Krievijas opozīcija nedēļas nogalē plāno valsts mēroga protestus, taču pret to rīkotājiem un jau aizturētā opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija līdzgaitniekiem ir izvērsta arestu kampaņa.

Krievijā Navaļnijam piespriež 30 dienas ieslodzījumā, gaidāmi protesti

Krievijā tiesas sēdē, kas notikusi policijas iecirknī, krievu opozicionāram Aleksejam Navaļnijam, piespriests 30 dienas ilgs pirmstiesas apcietinājums saistībā ar probācijas noteikumu pārkāpšanu laikā, kad vīrietis atlaba no smagas saindēšanas Vācijā.

Baltija un ES prasa Krievijai atbrīvot Navaļniju

Pēc krievu opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija aizturēšanas Maskavā, triju Baltijas valstu, ES un ASV ārlietu pārstāvji pieprasījuši Krievijas varastiestādēm viņa atbrīvošanu, liecina Latvijas Ārlietu ministrijas paziņojums un britu raidorganizācijas BBC informācija.

Navaļnijs plāno šonedēļ atgriezties Krievijā

Krievijas opozīcijas politiķis, kurš kopš augusta ārstējies Vācijā, atlabstot indēšanas ar ķīmisko ieroci Sibīrijā, paziņojis, ka šonedēļ atgriezīsies dzimtenē. Tur pret viņu šobrīd vēršas vairākas federālās tiesībsargājošās iestādes.

Krievijas drošībnieki Navaļnija sarunu ar iespējamo indēšanas grupas dalībnieku sauc par viltotu

Novičok indēšanas mēģinājumu pārcietušais Krievijas pretkorupcijas aktīvists Aleksejs Navaļnijs publicējis ierakstu sarunai ar vīrieti, kurš, pēc Navaļnija teiktā, ir Krievijas Federālā Drošības dienesta darbinieks, kurš slēpis ķīmiskā ieroča pēdas uz lietiskiem pierādījumiem.

Pētnieciskie žurnālisti un Navaļnijs norāda uz Krievijas drošībnieku lomu viņa indēšanā

Saistībā ar Krievijas pretkorupcijas aktīvista Alekseja Navaļnija indēšanu starptautiskais pētnieciskās žurnālistikas portāls Bellingcat un noziegumā cietušais ir publicējuši informāciju, augustā notikušajā indēšanā vainojot Krievijas Federālā Drošības dienesta darbiniekus.

Ziņas