Sākums Atslēgvārdi Sauļus Skvernelis

Atslēgvārds: Sauļus Skvernelis

BNN PĒTA: Seima vēlēšanas maina Lietuvas partiju spēku samēru; priekšā izšķirošā cīņa

Aizvadītā Lietuvas Seima vēlēšanu pirmā kārta uzvaru atnesa nacionālkonservatīvi noskaņotai Tēvzemes savienībai-Lietuvas Kristīgiem demokrātiem. Vēlētāji ārpus parlamenta atstājuši virkni pieredzējušu, sociāldemokrātiski noskaņotu politiķu, tostarp ārlietu ministru Linu Linkeviču. Tā kā Seimu ievēlē divās vēlēšanu kārtās, izšķirošā būs otrā kārta, kas plānota 25.oktobrī, kad vēlētājiem būs jāizvēlas 68 no kopskaitā 141 likumdevēja.

BNN PĒTA | Lietuvas partiju reitingi pirms Seima vēlēšanām daudzus atstāj aiz «strīpas»

Lietuvā 11.oktobrī gaidāmas Seima vēlēšanas, kas šoreiz tuvojas pilnīgi citā gaisotnē. Politiķi un debates redzamas maz, ielu malās ir maz reklāmu. Mazāk nekā parasti ir arī sāncensības gara un savstarpējas ķīvēšanās. Kas vainīgs? Protams, COVID-19, kas strauju ar izplatību valstī spējis aizēnot priekšvēlēšanu laiku.

Nedēļa Lietuvā: Prezidents vēlas grozīt izlūkdienestu likumu, Seima vēlēšanām nepieņem astoņus kandidātus

Lietuvā aizvadītās nedēļas zīmīgākie notikumi ziņās bija prezidenta Gitana Nausēdas apņemšanās mainīt valsts izlūkošanas regulējumu, Centrālās Vēlēšanu komisijas lēmums neatļaut Seima vēlēšanās balotēties astoņiem kandidātiem un masveida sūdzības par dzīvnieku labturības pārkāpumiem.

Lietuva par jauniem COVID-19 ierobežojumiem spriedīs ar uzņēmumiem

Lietuvas valdība trešdien, 2.septembrī, apspriedusi iespējamu bāru un naktsklubu darbības ierobežojumu ieviešanu, lai mazinātu COVID-19 izplatības uzliesmojumu. Sēdē nolemts ierobežojumus pagaidām neieviest, bet apspriest iespējamos risinājumus ar nozares asociācijām.

Nedēļa Lietuvā: Atcels pasākumu ierobežojumus, ārlietu ministrs būs LSDDP saraksta «lokomotīve»

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija ārlietu ministra Lina Linkeviča (Linas Linkevičius) izvirzīšana Lietuvas Sociāldemokrātiskās darba partijas (LSDDP) vēlēšanu saraksta galvgalī, valdības plāni atcelt masu pasākumu ierobežojumus un dzelzceļa uzņēmuma vilcienu iepirkuma plāns par 200 miljoniem eiro.

BNN PĒTA | Vai Lietuvas parlamenta vēlēšanās gaidāms vadošo partiju fotofinišs?

Lietuvas lielākajai opozīcijas partijai, tā sauktajiem «konservatīvajiem», reitingi rāda sarūkošu vēlētāju atbalstu, kamēr lielākā koalīcijas partija, Zemnieku un zaļo savienība, ir spējusi vairot savu popularitāti.

Lietuva, mīkstinot ierobežojumus, atļaus pasākumus telpās ar 400 cilvēkiem

Lietuvas valdība trešdien, 8.jūlijā, lēmusi turpināt mīkstināt COVID-19 dēļ ieviestos ierobežojumus. Jūlija vidū plānots atļaut pasākumus telpās ar apmeklētāju skaitu līdz 400 cilvēkiem.

BNN PĒTA | Lietuvas valdošie «zemnieki» uzlabo reitingu, bet konservatīvie zaudē priekšvēlēšanu uzrāvienu

Lietuvā COVID-19 krīze ir nākusi par labu valdošās Zemnieku un zaļo savienības popularitātei. Tikmēr lielākā opozīcijas partija Tēvzemes Savienība – Lietuvas Kristīgie demokrāti ir piedzīvojusi atbalsta kritumu, tās reitings četrus mēnešus pirms Seima vēlēšanām krities no 17 līdz 14,3%, liecina pētījumu centra Vilmorus jūnija aptauju rezultāti.

Ziņas