Sākums Atslēgvārdi Ungārija

Atslēgvārds: Ungārija

EK prasa Ungārijai reformas pirms apstiprināt atlabšanas fonda naudu, Budapešta saskata šantāžu

Eiropas Komisija (EK) neapstiprinās Ungārijas iesniegto plānu ES atlabšanas un noturības finansējuma saņemšanai, kamēr Budapešta neīstenos tiesu reformu un nenodrošinās korupcijas lietu izmeklēšanu, pavēstījis...

Briseli mudina apturēt finansējumu Ungārijai par likuma varas ierobežošanu

Eiropas Parlamenta deputāti aicinājuši Eiropas Komisiju apturēt finansējumu Ungārijai saistībā ar, deputātu skatījumā, smagiem likuma varas pārkāpumiem. Premjerministra Viktora Orbāna (Viktor Orbán) kontrolētais Ungārijas...

Ungārija mīkstinās ierobežojumus, šonedēļ sasniedzot 25% vakcinācijas mērķi

Ungārijas valdība paziņojusi par epidemioloģisko ierobežojumu mīkstināšanu saistībā to, ka valstī šonedēļ tiks sasniegts mērķis 25% vakcinētu iedzīvotāju pret Covid-19. Vienlaikus valstī pēdējās nedēļās...

ES pārvar domstarpības, lai apstiprinātu budžetu un ekonomikas atjaunošanas fondu

ES dalībvalstu vadītāji ir vienojušies apstiprināt 1,1 triljonu eiro lielo bloka daudzgadu budžetu un 750 miljardu eiro ekonomikas atjaunošanas fondu. Ir ņemta vērā Ungārijas un Polijas prasība ierobežot ES finansējuma saņemšanu par likuma varas neievērošanu tikai ar ES Tiesas nolēmumu.

Polija: Panākta sākotnējā vienošanās par ES budžetu

Polijas prezidents Andžejs Duda (Andrzej Duda) paziņojis, ka ir panākta sākotnējā vienošanās par ES daudzgadu budžetu, ko Varšava un Budapešta solījušas bloķēt saistībā ar ES finansējuma piešķiršanas piesaistīšanu likuma varas ievērošanai attiecīgajā dalībvalstī.

ES budžets: Fon der Leiena mudina Ungāriju un Poliju tiesāties

ES dalībvalstīm joprojām nespējot vienoties par bloka daudzgadu budžeta un atjaunošanas fonda apstiprināšanu saistībā ar Ungārijai un Polijai nepieņemamu nosacījumu finansējuma piešķiršanā, Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena aicinājusi abas valstis vērsties tiesā, nevis bloķēt svarīgo dokumentu pieņemšanu.

Tiksies ES budžeta veto valstu, Polijas un Ungārijas, premjerministri

Polijas un Ungārijas premjerministri ceturtdien, 26.novembrī, tiksies Budapeštā, lai apspriestu turpmāko nostāju ES daudzgadu budžeta sarunās. Šobrīd tieši šo valstu nepiekrišana neļauj blokam pieņemt ES daudzgadu budžetu, jo tas pirmoreiz piesaistīts likuma varas ievērošanai dalībvalstīs.

Kura ES dalībvalsts pasūtījusi Krievijas COVID-19 vakcīnu?

Eiropā norisinoties sīvai konkurencei par ES Zāļu aģentūras apstiprinājumu, kas ļaus bloka dalībvalstīs lietot kādu no esošām vakcīnas kandidātēm, Ungārija ir vienīgā dalībvalsts, kura pasūtījusi Krievijā izstrādāto vakcīnas kandidāti Sputnik V.

Ziņas