Sākums Atslēgvārdi Vienlīdzība

Atslēgvārds: vienlīdzība

Latvijā sievietes vidēji pelna par 22,3% mazāk nekā vīrieši

Latvijā sievietēm stundas vidējā bruto darba samaksa pagājušajā gadā bija par 22,3% mazāka nekā vīriešiem, vēsta Centrālajā statistikas pārvaldē, atsaucoties uz provizoriskiem aprēķiniem. Statistikas pārvaldē...

Par krēsla nedošanu fon der Leienai Itālija nosauc Turcijas prezidentu par diktatoru

Itālijas premjerministrs Mario Dragi (Mario Draghi) nosaucis Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu (Recep Tayyip Erdoğan) par diktatoru pēc tam, kad ES Eiropas Komisijas priekšsēdētājai...

Atceļ austrumu kaimiņvalstu pensionāru priviliģētāko stāvokli Rīgas sabiedriskajā

Šis jautājums Rīgas domnieku vidū plašu rezonansi ieguva 2018.gada martā, kad neizpratni sabiedrībā raisīja ziņa, ka citvalstu pensionāri braukšanas maksas atvieglojumus Rīgas sabiedriskajā transportā nereti saņem agrākā vecumā nekā Latvijas pensionāri.

Statistikas pārvalde: Sievietes vidēji pelna par 15,9% mazāk nekā vīrieši

Pēc 2019.gada provizoriskajiem datiem sieviešu stundas vidējā bruto darba samaksa bija par 15,9% mazāka nekā vīriešu, un, salīdzinot ar 2018.gadu, atšķirība pieauga par 1,8 procentpunktiem.

Mazinās sieviešu un vīriešu darba samaksas atšķirības

Pēc 2018.gada provizoriskajiem datiem sieviešu stundas vidējā bruto darba samaksa bija par 14,1% mazāka nekā vīriešu, un tas ir zemākais rādītājs kopš 2012.gada.

Levits: Mums ilgstoši ir izstrādājies bezatbildības mehānisms

«Mums ilsgtoši ir izstrādājies bezatbildības mehānisms,» tā trešdien, 20.novembrī, Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma, runājot par mediķu algu jautājumu, teicis Valsts prezidents Egils Levits.

Ziņas