Sākums Atslēgvārdi Zemnieku un zaļo savienība

Atslēgvārds: Zemnieku un zaļo savienība

Lietuvas Seima vēlēšanu pirmajā kārtā uzvar opozīcijas Tēvzemes savienība-LKD

Lietuvā aizvadīta Seima vēlēšanu pirmā kārtā, kur pēc gandrīz visu balsu saskaitīšanas vadībā ir labējā spārna partija Tēvzemes savienība–Lietuvas kristīgie demokrāti, kuri iepriekšējo parlamenta sasaukumu aizvadījuši opozīcijā.

BNN PĒTA | Vai Lietuvas parlamenta vēlēšanās gaidāms vadošo partiju fotofinišs?

Lietuvas lielākajai opozīcijas partijai, tā sauktajiem «konservatīvajiem», reitingi rāda sarūkošu vēlētāju atbalstu, kamēr lielākā koalīcijas partija, Zemnieku un zaļo savienība, ir spējusi vairot savu popularitāti.

Lietuvas Seimā strādā pieci miljonāri, ieskaitot lielāko partiju vadītājus

Lietuvas parlamentā strādā pieci likumdevēji, kuru rocība pārsniedz vienu miljonu eiro. Starp tiem ir lielāko pozīcijas un opozīcijas partiju galvas: Ramūns Karbausks un Gabrieliuss Landsberģis.

BNN PĒTA | Kurš ir ieguvējs no Lietuvas karantīnas pagarināšanas?

Dzīvi Lietuvā daudzējādā ziņā mainījusi COVID-19 dēļ ieviestā karantīna. Atšķirībā no vairākām kaimiņvalstīm Lietuva ir pagarinājusi karantīnas termiņu līdz 16.jūnijam. Kas valstī ir ieguvēji no ilgāka ierobežojumu perioda? Noteikti tā ir valdošā partija, piegādātāju uzņēmumi un aizsargaprīkojuma tirgotāji.

BNN PĒTA | Kāpēc lietuvieši politikā sliecas pa kreisi?

Kad Lietuvā tuvojas vēlēšanas, skaidri iezīmējas dalījums labējos un kreisajos politiskos spēkos, tomēr jau ilgāku laiku valstī skaidrā pārsvarā ir kreisi noskaņoti vēlētāji. No pēdējām septiņām Seima vēlēšanām piecās uzvaras laurus plūkušas kreisi noskaņotas partijas. Kā izskaidrot, ka lietuviešu vēlētāji priekšroku dod kreisajiem? Vai to apliecinās arī oktobrī gaidāmās vēlēšanas?

Pirms Seima vēlēšanām par COVID-19 un ekonomiku runās gan pozīcija, gan opozīcija

Kamēr Lietuvai kā valstij koronavīrusa pandēmijā klājas grūti, redzami labāk iet valdošai Zemnieku un zaļo savienībai, jo tās reitings gājis kalnup kopš COVID-19 atnākšanas. Politologi pauž šaubas, vai popularitātes augšupeja saglabāsies līdz Seima vēlēšanām oktobrī.

Ziņas