Atstāj spēkā lēmumu par deviņu Krievijas TV programmu izplatīšanas ierobežošanu

Administratīvā rajona tiesa noraidījusi SIA Pirmais Baltijas Kanāls un SIA TEM TV pagaidu aizsardzības lūgumu par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmuma par deviņu Krievijas kanālu translēšanas apturēšanu, informēja NEPLP.

Līdz ar to NEPLP lēmums ir atstāts spēkā un deviņu programmu aizliegums Latvijā turpinās.

«Esam ļoti nopietni ķērušies par elektronisko plašsaziņas līdzekļu patiesā labuma guvēju pārbaudīšanas. Tiesas lēmums apliecina, ka esam rīkojušies pareizi un varu apliecināt, ka pārbaudes turpināsies. Latvijas informatīvās telpas aizsardzība ir mūsu galvenā prioritāte,» teica padomes priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

NEPLP aizvadītā gada novembrī lēma aizliegt Latvijas teritorijā retranslēt programmas Vremya: dalekoye i blizkoye, Bobjor, Dom Kino, Dom Kino Premium, Muzika Pervogo, O!, Poyekhali, Telecafe, Peterburg – 5 kanal.

Lasiet arī: NEPLP konstatē naida runu pret Levitu Krievijas ziņu raidījumā Rossiya-24

Lēmums tika pieņemts saistībā ar Eiropas Savienības Padomes noteiktajām sankcijām par Ukrainas teritoriālās integritātes, suverenitātes un neatkarības graušanu – šo sankciju sarakstā atrodas Jurijs Kovaļčuks, kurš ir viens no patiesā labuma guvējiem minētajām programmām.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas