Attālinātās mācības 7.–12.klasēm varētu noteikt uz nedēļu; epidemiologi to atbalsta

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska

Pēc rudens brīvlaika attālinātās mācības 7.–12.klasēm varētu noteikt uz nedēļu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

«Un pēc tam vēros situāciju, skatīsies, kādi ir dati un lems tālāk,» sacīja ministre.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs raidījumā norādīja, ka šis pasākums būtu atbalstāms. Viņš teica, ka jau viena brīvlaika nedēļa palīdzēs bērnus nošķirt un novērst vīrusa lokālo transmisiju, bet vēl viena mācību nedēļa attālināti vismaz vecāko klašu bērniem dos papildu pienesumu, jo būs ievērots viens inkubācijas periods.

«Slimību vismaz skolās varēsim uz kādu laiku apturēt un turpināt mācību procesu klātienē,» viņš teica.

Vienlaikus Šuplinska atzina, ka 13.oktobrī arī varētu lemt par bērnu un jauniešu un amatiersporta sacensību ierobežošanu no 16.oktobra līdz 6.novembri. Tas gan neskaršot profesionālo sportu, starptautiskās sacensības. Viņa uzsvēra, ka attiecībā uz individuāliem vai ārtelpu treniņiem ierobežojumu pagaidām nebūšot.

Tāpat plānots, ka pēc brīvlaika vairāk individuāli un attālināti būs jānotiek interešu izglītības nodarbībām, ja tajās pulcējas bērni no vairākām skolām. Plānots, ka ierobežojumu nebūs, ja to norise notiks vienas skolas robežās un būs novērsta audzēkņu plūsmu krustošanās.

Lasiet arī: Itālijā saslimstība ar COVID-19 ir marta līmenī, Lielbritānijā gatavo ierobežojumus

Pirmdien koalīcijā partneri vērtējuši iespējamo COVID-19 ierobežošanas pasākumu paplašināšanu. Viens no risinājumiem varētu būt daļēja atgriešanās pie attālinātām mācībām, kad klātienē mācības turpinātu tikai sākumskolas jeb 1.–6.klases skolēni. Savukārt pamatskolas un vidusskolas jeb 7.–12.klašu skolēni varētu atsākt mācības mājās.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) 13.oktobrī sasaucis Krīzes vadības padomes sēdi saistībā ar COVID-19 straujo izplatību Latvijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas