Atvaļinājums ārzemēs Latvijas iedzīvotājam šogad izmaksājis vidēji 620 eiro

Šogad vienam Latvijas iedzīvotājam atpūtas ceļojums uz ārzemēm izmaksājis vidēji 620 eiro, kas ir par 210 eiro jeb trešdaļu vairāk nekā 2017.gadā, kad vienam cilvēkam viens ceļojums izmaksāja vidēji 410 eiro, liecina jaunākais Latvia Tours Ceļojumu indekss.

Vīrietim viens atvaļinājums ārzemēs 2018.gadā izmaksājis vidēji 659 eiro, kamēr sieviešu vidū ceļojuma izmaksas uz vienu personu bijušas vidēji 590 eiro jeb par 69 eiro mazāk. Savukārt, ja vērtē pēc vecuma, tad visvairāk vienam ceļojumam – vidēji 706 eiro uz personu – atvēlējuši atpūtnieki 35 – 44 gadu vecumā, bet vismazāk – 513 eiro – ceļotāji 55 – 63 gadu vecumposmā.

«Ceļojumu indekss rāda, ka atpūtnieku budžets atvaļinājumam ārzemēs ikgadēji pieaug – ja 2015.gadā vienai personai atpūta ārzemēs izmaksāja vidēji 264 eiro, tad 2016. un 2017.gadā tie bija 410 – 413 eiro, savukārt šogad tie ir jau vidēji 620 eiro. Mūsdienās aviosatiksme ir intensīvāka un daudz pieejamāka nekā kādreiz, tādēļ eksotiskie ceļojumi vairs nav luksusa prece. Atpūtnieki arvien biežāk izvēlas, iespējams, sen noskatītus, tālākus galamērķus, tam nežēlojot vairāk līdzekļu. Šo tendenci redzam arī indeksā,» norāda SIA Latvia Tours direktore Ieva Keiša.

Gada nogale iezīmējas ar svētku brīvdienām, ko daļa atpūtnieku izvēlas pavadīt ārpus Latvijas. Starp populārākajiem Ziemassvētku un Jaunā gada galamērķiem ir Latvijai tuvās Igaunija un Lietuva, Somija un Zviedrija, kā arī tālākas un eksotiskākas zemes, piemēram, Ēģipte, Arābu Emirāti, Taizeme, Šrilanka un vienmēr iemīļotās Kanāriju un Maldivu salas, BNN informē Latvia Tours.

Aptaujas dati iezīmē korelāciju starp ceļotāju ienākumu līmeni un budžetu vienam ārzemju atvaļinājumam – ja personas ar zemiem ienākumiem atpūtai ārvalstīs šogad tērējušas vidēji 436 eiro, tad personas ar augstiem ienākumiem – 824 eiro. Tomēr ne vienmēr augstāki ienākumi nozīmē arī lielākas atvaļinājuma izmaksas – atbilstoši datiem ceļotāji ar vidēji augstiem ienākumiem atpūtai ārzemēs atvēlējuši vidēji 345 eiro, kas ir teju divtik mazāk par visu aptaujāto vidējo budžetu.

Skatoties datus pēc apdzīvotības, redzams, ka visvairāk naudas atpūtai ārpus Latvijas šogad tērējuši rīdzinieki – vidēji 664 eiro uz personu. Tikmēr citās pilsētās dzīvojošo starpā vidējās ceļojuma izmaksas bijušas 569 eiro, savukārt lauku apvidos dzīvojošiem viens atvaļinājums ārzemēs izmaksājis vidēji 634 eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas