Aug nelikumīgo robežpārkāpēju interese par Baltijas valstīm

Iepriekšējās nedēļas laikā Latvijas robežsargi uz Latvijas ārējās robežas ar Krieviju un Baltkrieviju par nelikumīgu “zaļās” robežas šķērsošanu kopā aizturēja 32 ārzemniekus.

Ar dažu dienu intervālu tika aizturētas trīs robežpārkāpēju grupas, kurās bija 16 Afganistānas, 14 Vjetnamas un divi Krievijas pilsoņi, informē Valsts robežsardze.

Pašlaik robežsardze veic nepieciešamās procesuālās darbības personu noskaidrošanai un tālāko lēmumu pieņemšanai.

Gan šie pēdējās nedēļas notikumi uz Latvijas ārējās robežas, gan informācija no kaimiņvalstu robežsargiem liecina par to, ka uz robežām turpina pieaugt nelikumīgās migrācijas spiediens. Tā, uz Igaunijas – Krievijas robežas, netālu no Luhamā robežkontroles punkta, tika aizturēti desmit Vjetnamas pilsoņi un viens Krievijas pilsonis, savukārt Krievijas pusē, aptuveni 1,5 kilometrus no Latvijas robežas, tika aizturēti desmit Vjetnamas pilsoņi.

Kopš gada sākuma par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu jau aizturēti 68 trešo valstu piederīgie, tostarp 37 Vjetnamas, 16 Afganistānas un 11 Krievijas pilsoņi.

2015.gadā tika aizturēti 463 trešo valstu piederīgie, tostarp 309 Vjetnamas, 70 Irākas, 30 Afganistānas un 25 Krievijas pilsoņi.

Valsts robežsardze turpina aizturēto ārzemnieku izraidīšanu. Iepriekšējās nedēļas laikā no valsts tika izraidīti 12 Vjetnamas pilsoņi. Kopš šā gada sākuma no Latvijas jau izraidīti 85 ārzemnieki, no tiem 55 vjetnamieši. 2015.gadā kopā tika izraidīti 427 ārzemnieki, starp kuriem 253 bija Vjetnamas pilsoņi.

Ref: 102.000.102.12430

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas