Saskata potenciālu kravu pārvadājumu attīstībā pa Ziemeļu-Dienvidu koridoru

«Azerbaidžāna ir potenciāli nozīmīga Latvijas sadarbības partnere transporta un loģistikas jomā Aizkaukāza reģionā,» norāda satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Augulis, ceturtdien, 27.aprīlī, tikās ar Azerbaidžānas Republikas vēstnieku Latvijā Džavanširu Ahnudovu, lai pārrunātu Latvijas un Azerbaidžānas sadarbību transporta un sakaru jomā, kā arī vienotos par plānoto Latvijas – Azerbaidžānas Starpvaldību komisijas (SVK) sēdes norises laiku, BNN vēsta Satiksmes ministrijā (SM).

SM uzsver, ka Azerbaidžānu šķērso starptautiskais Ziemeļu-Dienvidu transporta koridors, kas savieno Indiju ar Krievijas ziemeļrietumu daļu un Baltijas jūru. Tāpat arī  Azerbaidžānu šķērso Transporta koridors Eiropa-Kaukāzs-Āzija (TRACECA), kas iekļaujas Jaunajā Zīda Ceļā.

Proti Latvijas saskata lielu potenciālu kravu pārvadājumu attīstībā pa Ziemeļu-Dienvidu transporta koridoru caur Azerbaidžānu. «Tādējādi piedāvājot gan Tuvo austrumu, gan Dienvidāzijas valstīm (Pakistānai, Indijai), kā arī Irānai un Azerbaidžānai pieeju Eiropas Savienības tirgum caur Baltijas jūru,» atzīmē Augulis. 

Valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš norāda, ka Latvija jau aktīvi strādā pie  jaunu konteineru kravu pārvadājumu maršrutu attīstības no Indijas caur Azerbaidžānu, piedāvājot nodrošināt kravu kustību uz Ziemeļeiropu caur Latvijas ostām.

Azerbaidžānas vēstnieks uzsver, ka Ziemeļu-Dienvidu koridora  attīstība Azerbaidžānai ir augsta prioritāte. 

Azerbaidžānas vēstnieks arī uzsver, ka abām pusēm arī  jāpieliek pūles, lai rastu abpusēju izdevīgus risinājumus un kāpinātu Latvijas un Azerbaidžānas ārējās tirdzniecības apgrozījumu, jo  Azerbaidžānas uzņēmēji ir ļoti ieinteresēti importēt no Latvijas vairāk kokmateriālu, pārtikas preču, norādot uz Latvijas preču izcilo kvalitāti un augstajiem standartiem, BNN informē ministrijā. 

Ref:224.000.103.1033

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas