Augulis: Latvijas tranzīta nozare redz neaizmantoto potenciālu ar Vācijas ostām

Uldis Augulis un Rolfs Ernsts Šite

Latvija  augstu vērtē sadarbību ar Vāciju, kura sniedzas jau tālā vēsturē, un arī šobrīd tas ir viens no svarīgākajiem Latvijas ekonomiskās  sadarbības partneriem. Tomēr Latvija redz joprojām neaizmantoto potenciālu, it īpaši attiecībā uz sadarbību ar Vācijas ostām, otrdien, 19.aprīlī, tikšanās laikā ar Vācijas vēstnieku Latvijā Rolfu Ernstu Šiti (Rolf Ernst Shüte) paziņojis satiksmes ministrs Uldis Augulis.

«Starp abām valstīm ir izveidots lielisks gaisa satiksmes tīkls. Laba sadarbība ir vērojama arī autosatiksmes jomā. Tāpat visām Latvijas ostām ir izveidojusies aktīva sadarbība ar Vācijas ostām, nodrošinot efektīvu kravu un pasažieru plūsmu,» tikšanās laikā uzsvēra Augulis.

Satiksmes ministrs vērsa uzmanību, ka pašlaik prioritārā interese sadarbībā ar Vāciju ir sadarbības attīstīšana attiecībā uz Ķīnas preču plūsmas apkalpošanu, Skandināvijai un Ziemeļeiropai paredzēto preču plūsmu novirzot cauri Latvijas ostām, informē Satiksmes ministrija.

Nākamnedēļ Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis dosies vizītē uz Vāciju, kur viņam un satiksmes ministram paredzēta tikšanās ar Duisburgas ostas vadītāju. Augulis atzina, ka tā būs lieliska iespēja klātienē ar ostas vadību pārrunāt Latvijas sadarbības piedāvājumu.

Satiksmes ministrs arī informēja vēstnieku par progresu dzelzceļa projekta Rail Baltica attīstībā, kas savienos Latvijas dzelzceļu ar Eiropas kopējo dzelzceļa tīklu, nākotnē padarot iespējamu arī tiešu dzelzceļa satiksmi ar Vāciju, norāda ministrijā.

Ref: 102.000.102.12465

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas