Augustā būvniecības izmaksas Latvijā samazinājās par 0,4 %

Šogad augustā, salīdzinot ar jūliju, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā samazinājās par 0,4 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Būvmateriālu cenas kritās par 0,8 %, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,1 %, bet strādnieku darba samaksa būtiski nemainījās.

Salīdzinot ar 2015.gada augustu, būvniecības izmaksas samazinājās par 0,4 %. Būvmateriālu cenas saruka par 3,0 %, bet strādnieku darba samaksa palielinājās par 4,2 %, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 1,3 %.

Augustā būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja cenu pazeminājums ceļu būves materiāliem (lielākā ietekme smiltīm un dolomīta šķembām).

2016.gadā datus par būvniecības resursu cenām sniedz ap 180 būvuzņēmumu un vairāk nekā 30 tirdzniecības uzņēmumu. Būvizmaksu indeksa aprēķinos papildus izmanto arī būvmateriālu cenas, kuras uzņēmumi sniedz ražotāju cenu indeksu rūpniecībā un importa cenu indeksa aprēķiniem.

Cenu apsekojuma izlasē iekļauti būvuzņēmumi, kuriem 2015.gadā bija lielākais pašu spēkiem veiktais būvdarbu apjoms. 74 % no apsekotajiem uzņēmumiem pašu spēkiem veikto darbu apjoms pārsniedza 1 milj. eiro gadā, no tiem 33 % uzņēmumu darbu apjoms bija virs 5 milj. eiro gadā. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

Ref:103.000.103.200507

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas