Austrāliešu peldētājai neizdodas šķērsot haizivīm bagāto Floridas šaurumu

Penija Pelfreja

Austrāliešu peldētājai Penijai Pelfrejai (Penny Palfrey) nav izdevies kļūt par pirmo cilvēku, kas pārpeldējis Floridas šaurumu bez aizsargbūra pret haizivīm.

Sievieti, kas bija plānojusi no ASV piekrastes aizpeldēt līdz Kubai, apturējusi stiprā straume, kas nav ļāvusi pabeigt iecerēto, teikts peldētājas Twitter kontā.

Jāpiezīmē, ka 49 gadus vecā sieviete peldējusi vairāk nekā 40 stundas.

Pēc peldētāju pavadošās komandas locekļu teiktā, Pelfreja turējusies ļoti braši, taču ir cietusi no daudziem medūzu radītiem apdegumiem un no tālienes redzējusi āmurhaizivi. Peldētāja izmantojusi aprīkojumu, kas atbaidījis haizivis ar elektromagnētiskā lauka palīdzību.

Pelfreja, kura ir trīs bērnu māte un divu mazbērnu vecmāmiņa, sestdien, 30.jūnijā, nopeldējusi 140 kilometrus no kopējā 166 kilometrus garā maršruta. Tika prognozēts, ka peldētājai izdosies sasniegt Kubu 50 stundās.

Peldētāja cerējusi pārspēt pašas uzstādīto rekordu – pērn viņa bez aizsargbūra pret haizivīm un hidrokostīma nopeldējusi 109 kilometrus Kaimanu salu rajonā.

Iepriekš šķērsot Floridas šaurumu bez aizsargbūra, divreiz mēģinājusi 62 gadus vecā amerikāniete Diāna Naiada (Diana Nyad), taču viņas centieni nav vainagojušies panākumiem.

1997.gadā aizsargbūrī pret haizivīm Floridas šaurumu šķērsoja Sūzija Meroni (Susie Maroney), kurai tobrīd bija 22 gadi.

Ref: 102.000.102.1988

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas