Austrālija atkal ļaus pilsoņiem ceļot pēc 19 mēnešu aizlieguma

Austrālija lēmusi no nākamās nedēļas ļaut saviem pilsoņiem doties uz ārvalstīm. Pēdējos 19 mēnešus austrāliešiem bijis liegts izceļot no valsts bez īpašas atļaujas saņemšanas, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Sarkanajā kontinentā kopš 2020.gada sākumā bijuši spēkā vieni no pasaulē stingrākajiem pārrobežu ceļošanas ierobežojumiem, varasiestādēm šādi cenšoties nepieļaut Covid-19 inficēšanās gadījumu ievešanu. No 1.novembra Austrālijas pilsoņiem vairs nebūs jāsaņem izņēmuma atļauja, lai ceļotu ārpus valsts ar vienu nosacījumu – ja viņi būs pilnībā vakcinējušies.

Lasiet arī: Zviedrija beidz izmeklēšanu Swedbank par iespējamiem ES normu pārkāpumiem

No vakcinācijas prasības ceļošanai būs atbrīvoti austrālieši vecumā līdz 12 gadiem. Attiecībā uz ārvalstu pilsoņu ieceļošanu valstī valdība arī plāno mīkstināt ieceļošanas ierobežojumus. «Līdz gada beigām mēs paredzam ļaut ieceļot pilnībā vakcinētiem kvalificētiem darbiniekiem un ārvalstu studentiem,» paziņojumā presei norādījusi Austrālijas iekšlietu ministre Kārena Endrjūsa (Karen Andrews).

Epidemioloģisko ierobežojumu jomā tomēr Austrālijas valdībai nav visa teikšana. Atsevišķi štati, kā, piemēram, Kvīnslenda un Rietumaustrālija, ir norādījušas, ka turēs savas robežas ciet, līdz tiks sasniegti augstāki vakcinācijas rādītāji. Austrālijas cīņa ar Covid-19 ir izrādījusies veiksmīga, jo no 25,8 miljoniem iedzīvotāju slimība prasījusi 1 553 dzīvības. Salīdzinājumam – no 1,9 miljoniem Latvijas iedzīvotāju no šīs slimības izraisītām veselības komplikācijām ir miruši vairāk nekā 3 070 cilvēki.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas