Austrālijā kārtējai karantīnai pakļauj pusi iedzīvotāju

Austrālijā valsts blīvāk apdzīvotajos štatos ir atkāroti ieviesti karantīnas ierobežojumi, jo reģionos novērota koronavīrusa Delta varianta izplatība, kamēr vakcinējušies ir nepilni 14% austrāliešu, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Iepriekš karantīnas ierobežojumi ar pastiprinātu policijas uzraudzību to ievērošanai tika ieviesti Viktorijas štatā un vairākās Jaundienvidvelsas daļās, ieskaitot Sidnejas un Melburnas lielpilsētas.

Otrdien, 20.jūlijā, šim sarakstam pievienojās arī Dienvidaustrālijas štats, un nu 13 miljoni austrāliešu jeb puse valsts iedzīvotāju ir pakļauti karantīnas ierobežojumiem. Iedzīvotājiem ir liegts iziet no dzīvesvietas, ja vien viņi nedodas uz pārtikas veikalu, nodarboties ar sportu vai apmierināt citas neatliekamas vajadzības.

Lasiet arī: Ārstu asociācijā: Pacientu informācija par vakcināciju pret Covid-19 nereti balstās viltus ziņās

Iepriekš Austrālijas cīņa ar Covid-19 tikusi augstu novērtēta saistībā ar centieniem pilnībā izskaust jaunus inficēšanās gadījumus, robežu slēgšanu un strauju karantīnas ieviešanu. Šobrīd tā saņem kritiku gausās vakcinācijas dēļ. No Ekonomiskās attīstības un sadarbības organizācijas dalībvalstīm Austrālijā ir viszemākais pret Covid-19 vakcinēto iedzīvotāju īpatsvars. Šādā ceļā imunitāti pret bīstamo slimību līdz šim ir ieguvuši nepilni 14% austrāliešu, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas