Austrālija un Jaunzēlande izveido savstarpējas ceļošanas zonu

Jaunzēlande un Austrālija atļāvušas savstarpējus ceļojumus, atceļot prasību pēc ieceļošanas valstī doties pašizolācijā, kas bijusi spēkā vairāk nekā gadu, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Abu valstu ģeogrāfiskā nošķirtība, stingri ierobežojumi gan ārvalstu ieceļotājiem, gan vietējiem iedzīvotājiem ļāvuši saslimstību ar Covid-19 samazināt līdz līmenim, kas ļauj ar vērienu atļaut pasažieru aviopārvadājumus.

Pēdējās divās nedēļās līdz ceturtdienai, 15.aprīlim, Austrālijā reģistrēti kopskaitā 145 inficēšanās gadījumi, kamēr Jaunzēlandē šis rādītājs bijis 90. Vakcinācijas rādītāji abās valstīs pagaidām ir salīdzinoši zemi, ne Austrālijai, ne Jaunzēlandei neesot starp valstīm ar pasaulē lielāko Covid-19 vakcināciju skaitu.

Read also: Google maldinājis Android lietotājus par atrašanās vietas datu krāšanu, secina Austrālijas tiesa

Pirmdien, 19.aprīlī, ar avioreisu no Austrālijas uz Jaunzēlandi un pretējā virzienā devušies vairāki tūkstoši pasažieru. Uzņēmējdarbības ziņā drošas ceļošanas zonas izveide ir liels ieguvums gan daudz cietušajām lidsabiedrībām, gan abu valstu tūrisma nozarē strādājošajiem. Ceļotājiem lidmašīnās un lidostās jāturpina nēsāt elpceļu maskas.

2019.gadā 40% no Jaunzēlandes ārvalstu viesiem bijuši no Austrālijas, savukārt Austrāliju apmeklējušo Jaunzēlandes aviopasažieru skaits pēdējā gadā pirms pandēmijas bijis 1,3 miljoni.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas