Austrālijas karavīrus vaino 39 afgāņu civiliedzīvotāju slepkavībās

Austrālijas karavīri Afganistānā no 2009. līdz 2013.gadam, iespējams, bijuši iesaistīti 39 civiliedzīvotāju slepkavībās, tā pēc četrus gadus ilgas izmeklēšanas secinājis Austrālijas Armijas rezerves spēku ģenerālmajors un tiesnesis Pols Breretons (Paul Brereton), vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Ceturtdien, 19.novembrī, paziņoti rezultāti pētījumam, kas veikts Austrālijas Jaundienvidvelsas štata Apelācijas tiesas tiesneša un Austrālijas Armijas rezerves spēku ģenerālmajora Pola Breretona vadībā.

Ziņojumā secināts, ka Austrālijas Aizsardzības spēku Īpašo uzdevumu spēku vienības, iespējams, ir atbildīgas par 39 Afganistānas pilsoņu, lielākoties ieslodzīto, nogalināšanu 23 epizodēs un par apzinātu notikušā slēpšanu. Izmeklēšanā identificēti 25 iespējamie vaininieki un secināts, ka neviena no iespējamām slepkavībām nav notikusi kaujas apstākļos un ka nonāvētie nav bijuši kaujinieki, tādēļ, ja tiesas kolēģija pieņems izmeklēšanas secinājumus, notikušais var tikt atzīts par kara noziegumiem Afganistānas karā.

Lasiet arī: Ratass Afganistānā pārliecināts par igauņu militāristu klātbūtnes lietderību

Izmeklēšanas rezultāti Austrālijas Aizsardzības spēkos un valdībā uztverti ar nopietnību. Ceturtdien, vēl pirms šīs informācijas nākšanas atklātībā Austrālijas premjerministrs Skots Morisons (Scott Morrison) sazvanījies ar Afganistānas prezidentu Ašrafu Ghani un lūdzis piedošanu par «atsevišķu Austrālijas militārpersonu rīcību Afganistānā», tā citējot Ghani kancelejas paziņojumu Twitter vietnē, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas