Austrālijas sarkano klinti pirms slēgšanas apmeklē tūristu pulki

Austrālijas dabas simbolu Eira klinti, kas aborigēniem ir svētvieta Uluru, pašlaik steidz apmeklēt liels skaits tūristu, jo drīzumā tā tiks slēgta apmeklētājiem. Tie ieraduši klintī rāpties pa tūristu taku.

Kā vēsta franču ziņu aģentūra AFP, Uluru, kas pieder Austrālijas pirmiedzīvotāju anangu ciltij un atrodas Tjutas Nacionālajā Parkā, tiks slēgta apmeklētājiem no 26.oktobra. Kāpšanas lieguma mērķis ir izrādīt cieņu pret aborigēnu kultūru, aizsargāt dabas pieminekli no tālākas cilvēka iedarbības, kā arī lai pasargātu pašus apmeklētājus no kritieniem.

Vēl par ši tematu: Klimata pārmaiņu protestos Austrālijā, Nīderlandē arestē huligāniskus aktīvistus

Sašutumu sociālajos tīklos Austrālijā izsaukuši fotoattēli, kur redzami simtiem cilvēku drūzmējamies, lai pagūtu uzkāpt milzīgajā monolīta klintī.

«Iedomājies, tu steidz uzrāpties Uluru, pirms to slēdz, tikai, lai tu varētu palielīties, ka necieni pasaules senāko dzīvo kultūru,» tā mikroemuāru vietnē Twitter raksta Nacionālās Pirmiedzīvotāju televīzijas žurnāliste Medelaina Heimane-Rebere (Madeline Hayman-Reber). Viņa nosaukusi tūristu rīcību par «apkaunojošu».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas