Austrija briest nevakcinēto mājsēdes izsludināšanai

Austrija šonedēļ reģistrējusi līdz šim lielāko dienas inficēšanās rādītāju un vairāki reģioni plāno ierobežojumus pret Covid-19 nevakcinētai iedzīvotāju daļai. Austrijas kanclers Aleksandrs Šālenbergs (Alexander Schallenberg) sacījis, ka arī valsts mēroga mājsēde nevakcinētajiem izskatās neizbēgama, vēsta britu ziņu portāls BBC.

Situācijas nopietnību Centrāleiropas valstī licis apzināties rekordaugstais Covid-19 izplatības rādītājs. Diennaktī līdz ceturtdienai, 11.novembrim, valstī ar astoņiem miljoniem iedzīvotāju apstiprināti 11 975 jauni inficēšanās gadījumi.

Lasiet arī: Sabiedriskajā transportā paliks spēkā esošie drošības pasākumi

Lielākā saslimstība un zemākie vakcinācijas rādītāji ir Augšaustrijas federālajā zemē, kur mīt 1,5 miljoni iedzīvotāju. Valsts ziemeļaustrumu reģions plāno no pirmdienas, 15.novembra, ieviest mājsēdes ierobežojumu kopumu pret Covid-19 nevakcinētai iedzīvotāju daļai. Ierobežojumi paredz atļaut nevakcinētajiem iziet no dzīvesvietas tikai, lai dotos uz darbu, iegādāties pārtiku vai sportot.

Šālenbergs norādījis, ka arī valsts mēroga mājsēde nevakcinētajiem izskatoties neizbēgama. «Neredzu, kādēļ divām trešdaļām [iedzīvotāju] būtu jāzaudē sava brīvība, ja viena trešdaļa nevar izlemt,» sacījis Austrijas kanclers. Austrijā pret Covid-19 pilnībā ir vakcinējušies 63% no visiem iedzīvotājiem. Salīdzinājumam Latvijā šis rādītājs ir 54%, liecina ES Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra dati.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas