Austrijā ievieš mājsēdi arī vakcinētajiem, Vīnē liela demonstrācija

Austrija no pirmdienas, 22.novembra, ieviesusi tās ceturto mājsēdi Covid-19 pandēmijā un plāno noteikt obligātu vakcināciju pret slimību. Neapmierinātību ar šiem lēmumiem Vīnes ielās pauduši ap 35 000 cilvēku, vēsta britu raidorganizācija BBC.

No pirmdienas, 22.novembra, līdz 12.decembrim Austrijā ieviesti stingri epidemioloģiskie ierobežojumi, kurus pārskatīt iecerēts pēc desmit dienām. Jaunie noteikumi paredz likt iedzīvotājiem pastāvīgi uzturēties dzīvesvietā. Iziet ārpus dzīvesvietas Centrāleiropas valstī būs atļauts tikai, lai dotos uz darbu, nodarbotos ar sportu vai dotos uz veikalu pēc pārtikas.

Lasiet arī: Austrijā sāk vakcinēt 5–11 gadus vecus bērnus pret Covid-19

Durvis apmeklētājiem prasīts slēgt ēdināšanas iestādēm, bāriem, frizētavām, teātriem un tirdzniecības vietām, kur netirgo cilvēku vai dzīvnieku pārtiku vai zāles. «Mājsēde, salīdzinoši barga metode – kā sitiens ar veseri – ir vienīgā iespēja, kā šeit samazināt [inficēšanās un hospitalizēto] skaitļus,» ierobežojumu nepieciešamību telekanālā ORF TV skaidrojis Austrijas veselības ministrs Volfgangs Mikšteins (Wolfgang Mückstein).

Valstī, kas uz Rietumeiropas un Ziemeļeiropas fona izceļas ar pieticīgu Covid-19 vakcinācijas aptveri (pilnībā vakcinēti 64,1% iedzīvotāju), lēmums izsaucis vērienīgu protesta akciju. Valdība Vīnē iepriekš bija solījusi vairs neieviest tik stingrus epidemioloģisos ierobežojumus kā mājsēde. Sestdien, 20.novembrī, ap 35 000 cilvēku sapulcējušies Vīnes centrā, lai paustu savu neapmierinātību. Iedzīvotāji ar Austrijas karogiem skandējuši vārdus: «Brīvība» un «Pretošanās», vēsta BBC.

Austrijas valdība no 2022.gada 1.februāra lēmusi ieviest prasību iedzīvotājiem obligāti vakcinēties pret Covid-19, vai arī sodīt nevakcinētos ar administratīvo sodu,

vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas