Austrija izbeigs mājsēdi nevakcinētajiem sarūkošas slimnīcu slodzes dēļ

Austrijā nolemts no februāra atcelt mājsēdi, kas Centrāleiropas valstī ir jāievēro pret kovidu nevakcinētai iedzīvotāju daļai, tā trešdien, 26.janvārī, paziņojusi Austrijas valdība, lēmumu pamatojot ar slimnīcu noslodzes samazinājumu, vēsta britu-kanādiešu ziņu aģentūra Reuters.

Valstī katru dienu aug jauno koronavīrusu inficēšanās gadījumu skaits, ko veicina koronavīrusa sevišķi lipīgā omikrona varianta izplatība. Trešdien jauno inficēšanās gadījumu skaits sasniedzis jaunu rekordu virs 30 000, preses konferencē sacījis Austrijas veselības ministrs Volfgangs Mikšteins (Wolfgang Mückstein). Viņš prognozējis, ka nākamo divu nedēļu laikā dienas jauno inficēšanās gadījumu skaits sasniegs aptuveni 35 000 līdz 40 000.

Vienlaikus valstī ir sarukusi slimnīcu un intensīvās terapijas gultu noslodze. «Mēs nonācām pie secinājuma, ka Austrijā mājsēde nevakcinētiem cilvēkiem ir attaisnojama tikai tad, ja pastāv draudi, ka intensīvās terapijas nodaļu ietilpība nenovēršami tiks pārslogota,» preses konferencē skaidrojis veselības ministrs un norādījis, ka eksperti vairs neuzskata šo daļējo mājsēdi par nepieciešamu.

Lasiet arī: Austrija veidos vakcinācijas loteriju ar 500 eiro balvām

Mājsēde nevakcinētajiem Austrijā bijusi spēkā no 15.novembra. Viņiem bijis atļauts atstāt savu dzīvesvietu tikai ierobežota skaita iemeslu dēļ, piemēram, lai dotos uz darbu vai iegādāties pirmās nepieciešamības preces. Ierobežojošo pasākumu kopums ticis apturēts uz Ziemassvētkiem un arī ticis kritizēts kā ļoti grūti īstenojams.

Lai gan nevakcinētajiem austriešiem no februāra tiks atcelti pārvietošanās ierobežojumi, viņiem joprojām būs liegts iekļūt dažādās iekštelpās, tostarp apmeklēt kafejnīcas un mazāk būtisku preču veikalus, vēsta Reuters.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas