Austrijā par korupciju notiesā bijušo vicekancleru Štrāhi

Tiesa Austrijā atzinusi bijušo vicekancleru un ministru Haincu-Kristianu Štrāhi (Heinz-Christian Strache) par vainīgu kukuļdošanā un korupcijā, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Vēl 2019.gadā Štrāhe bija viens no ietekmīgākajiem politiķiem Austrijā. Viņš bija nacionālkonservatīvās Brīvības partijas priekšsēdētājs, un valdībā ieņēma otro augstāko – vicekanclera – amatu. Speciāli viņam tika izveidots civildienesta un sporta ministra amats, taču politiķa karjera pirms diviem gadiem strauji aprāvās, atklājoties tā sauktajai Ibisas afērai.

Spānijas kūrortā slepeni nofilmētās, privātās sarunās politiķis parādījās tik neglaimojošā gaismā, ka 2019.gada maijā viņš paziņoja par atkāpšanos no visiem trim minētajiem amatiem. Štrāhes atkāpšanās dēļ izjuka arī toreizējā Austrijas valdība.

Lasiet arī: Austrijā atkāpjas visi labējā spārna ministri, saasinoties video skandālam

Video materiālā, kas tolaik nāca atklātībā, toreizējais vicekanclers bija redzams apsolām publisko iepirkumu līgumus kādai sievietei, kura uzdevās par krievu oligarha radinieci, Štrāhem apmaiņā pret pakalpojumu prasot atbalstu vēlēšanās. Politiķis tolaik noliedza, ka darītu ko neatļautu, tomēr viņa izpaustais video materiālā radīja augsni vairākām korupcijas izmeklēšanām.

Tiesa Vīnē pagājušās nedēļas beigās atzinusi viņu par vainīgu kukuļdošanā un korupcijā, piespriežot Štrāhem 15 mēnešus ilgu nosacītu cietumsodu, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas