Austrija pieņem stingrus patvēruma noteikumus

Austrijas parlaments 27.aprīlī pieņēmis grozījumus patvēruma piešķiršanas likumā, ierobežojot patvēruma piešķiršanas tiesības un paredzot iespēju lielāko daļu patvēruma meklētāju atraidīt jau brīdī, kad tie vēlas iekļūt valsts teritorijā.

Austrijas iekšlietu ministrs Volfgangs Sobotka (Wolfgang Sobotka) skaidrojis, ka Austrijai nav citas izvēles, kamēr «tik daudz citu Eiropas Savienības dalībvalstu nepilda savu daļu» pienākuma ierobežot migrantu un bēgļu pieplūdumu.

BBC citē Eiropas cilvēktiesību organizāciju pausto, ka parlamenta apstiprinātā kārtība grauj principu par cilvēka pasargāšanu kara un vajāšanas gadījumā.

Grozījumi ļauj imigrācijas dienestam atteikt patvērumu vairumam patvēruma meklētāju, tostarp cilvēkiem no kara plosītām valstīm, piemēram, Sīrijas. Vīne apsver arī iespēju sākt celt žogu pie galvenā Austrijas-Itālijas robežšķērsošanas punkta.

Jau vēstīts, ka Austrijas 24.aprīļa prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā uzvarējis labējo spēku pārstāvis Norberts Hofers (Norbert Hofer). Politikas vērotāji vērtē, ka balsojums ataino iedzīvotāju neapmierinātību ar valsts imigrācijas politiku un bažas par ekonomisko stāvokli.

Ref: 111.111.103.3425

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas