Austrijā sāk vakcinēt 5–11 gadus vecus bērnus pret Covid-19

Austrija, negaidot ES Eiropas Zāļu aģentūras apstiprinājumu, kā pirmā ES dalībvalsts sākusi vakcinēt piecus līdz 11 gadus vecus bērnus pret Covid-19, vēsta raidorganizācija EuroNews.

Pirmdien, 15.novembrī, Centrāleiropas valstī sākta pilotprogramma šāda vecuma bērnu vakcinācijai, tam izmantojot samazinātu devu no vakcīnas, ko ražo vācu-amerikāņu uzņēmumi BioNTech un Pfizer. Austrijas galvaspilsētas Vīnes pašvaldība paziņojusi, ka sākotnējā iespēja vakcinēt bērnus pret Covid-19 būs pieejama visas septiņas dienas nedēļā vienā lielā vakcinācijas centrā, un prognozētais bērnu vakcināciju skaits dienā tiek lēsts ap 200.

ES Eiropas Zāļu aģentūra savu apstiprinājumu BioNTech un Pfizer Covid-19 vakcīnai piecu līdz 11 gadu vecuma grupā vēl nav devusi, un plāno savu slēdzienu, vai to apstiprināt vai arī ne, dot decembrī.

Šī koronavīrusa vakcīna līdz šim ir apstiprināta vakcinācijai šajā vecuma grupā ASV un Izraēlā, kur arī sākta piecu līdz 11 gadus vecu bērnu vakcinācija.

Lasiet arī: EZA sāk vērtēt Covid-19 vakcīnas lietošanu bērniem vecumā no 5 līdz 11 gadiem

Austrijas lēmums ir saistīts ar strauju slimības izplatību valstī, kas pagājušajā nedēļā sasniegusi vēl nebijušu līmeni ar vairāk nekā 10 000 jaunu inficēšanās gadījumu. Kā vēsta The Guardian, no pirmdienas Austrijā ir ieviesta mājsēde pret Covid-19 nevakcinētiem iedzīvotājiem vecumā no 12 gadiem, kuru valstī ir nepilni divi miljoni.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas