Austrija un Dānija vakcīnu ražošanā sadarbosies ar Izraēlu, pārmet ES gauso tempu

Austrijas kanclers Sebastians Kurcs (Sebastian Kurz) vērtējis, ka ES Covid-19 vakcīnas piegādes ir pārlieku lēnas, un paziņojis, ka Vīne un Dānija sadarbosies ar Izraēlu, lai pasargātu savus iedzīvotājus no jauniem vīrusa paveidiem, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Paziņojums par divu ES dalībvalstu sadarbības izveidi Covid-19 vakcīnu ražošanā nācis laikā, kad pret vīrusu vakcinēto pieaugušo ES iedzīvotāju īpatsvars ir sasniedzis 7,5%. Tikmēr Izraēlā tas ir 52%, bet Lielbritānijā – 31%.

Lasiet arī: Fon der Leiena sola aizliegt vakcīnu eksportu no ES, ja ražotāji atkal nepildīs saistības

«Mums ir jāgatavojas nākamajām mutācijām un attiecībā uz otrās paaudzes vakcīnu ražošanu nevajadzētu būt atkarīgiem no ES vien,» šonedēļ sacījis Austrijas kanclers. Kurcs norādījis, ka Austrija kopā ar Izraēlu iesaistīties vakcīnu ražošanā pret turpmākām vīrusa SARS-CoV-2 mutācijām. Valstis nolēmušas sadarboties arī slimības Covid-19 ārstniecības metožu izpētē.

ES vakcinācijas plānu, kas paredz līdz vasaras beigām nodrošināt 70% pieaugušo iedzīvotāju vakcināciju pret Covid-19 līdz šim ir bremzējusi gan ražotāja AstraZeneca līgumu saistību nepildīšana pilnā apmērā un daļas dalībvalstu nevēlēšanās ar šī ražotāja vakcīnu potēt gados vecākus iedzīvotājus, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas