Austrija veidos vakcinācijas loteriju ar 500 eiro balvām

Austrijai cenšoties palielināt kovida vakcinācijas aptveri sabiedrībā, papildus lēmumam par obligātu vakcināciju nolemts arī rīkot vērienīgu loteriju, lai vakcinācijas skeptiķus pārliecinātu rūpēties par savu imunitāti ar 500 eiro balvām, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Konservatīvo un zaļo partiju veidotajā Austrijas koalīcijas valdībā kanclers ir Karls Nehamers (Karl Nehammer) no Austrijas Tautas partijas. Ceturtdien, 20.janvārī, viņš paziņojis, ka no 15.marta līdz 2022.gada beigām valstī notiks kovida vakcinācijas loterija. Austrijai tā izmaksās aptuveni 1,4 miljardus eiro.

Iecere paredz, ka Austrijas iedzīvotāji saņems loterijas biļeti par katru vakcīnas devu, ko viņi saņem šajā periodā, vai jau ir saņēmuši. Attiecīgi divreiz potētiem austriešiem, kuri ir saņēmuši balstvakcīnu, tiks piešķirtas trīs loterijas biļetes. Paredzēts, ka aptuveni katrā desmitajā biļetē būs ieslēpta 500 eiro dāvanu karte. To varēs iztērēt Austrijas veikalos, ēdināšanas iestādēs, tūrismā vai kultūras un sporta pasākumos.

Lasiet arī: Uz Ungārijas parlamenta vēlēšanām jāsūta EDSO novērotāji, uzskata eiroparlamentārieši

Valdība arī iecerējusi ar naudas prēmijām motivēt administratīvo teritoriju pašvaldības, lai tās veicina vakcināciju savu iedzīvotāju vidū. Piemēram, administratīvā teritorija ar 3 000 iedzīvotājiem saņemtu 120 000 eiro, ja panāks 90% vakcinācijas aptveri attiecīgās administratīvās teritorijas iedzīvotāju vidū.

Gan loterija, gan obligāta vakcinācija pieaugušajiem

Ceturtdien Austrijas parlamenta apakšpalāta ar lielu balsu pārsvaru lēmusi noteikt, ka kovida vakcinācija valstī būs obligāta pieaugušiem valsts iedzīvotājiem. No pienākuma atbrīvotas būs grūtnieces un cilvēki, kuriem ārsti ieteikuši nevakcinēties medicīnisku iemeslu dēļ, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas