Vēlēšanas Austrijā: Nepārliecinošu uzvaru gūst proeiropeiskie spēki

Kanclers Verners Feimans (Werner Faymann) pateicas vēlētājiem par atbalstu, ko tie snieguši Sociāldemokrātiskajai partijai

29.septembrī aizvadītajās Austrijas parlamenta vēlēšanās ar nelielu balsu pārsvaru uzvarējusi līdzšinējā proeiropeiskā koalīcija, ko veido Sociāldemokrātiskā partija un Tautas partija.

Samazinoties vēlētāju atbalstam šīm partijām, tās kopā saņēmušas vien 50,9 % balsu, savukārt atbalsts palielinājies labējai Austrijas Brīvības partijai (21,4%) un Austrijas Zaļai partijai (11,46%), ziņo Reuters.

Līdzšinējais kanclers Verners Feimans (Werner Faymann) no Sociāldemokrātiskās partijas jau uzsācis sarunas par koalīcijas veidošanu ar Tautas partiju. Tomēr jau tagad ir skaidrs, ka vēlētāju atbalsta kritums abiem politiskajiem spēkiem, kuri ir dominējuši Austrijas pēckara politikā, liks koriģēt to darbību Nacionālās padomes koalīcijā un federālajā valdībā.

Pasaules ekonomiskā un eirozonas finanšu krīze salīdzinoši maz skārusi šo Centrāleiropas valsti, tādēļ koalīcijas partijas līdz šim nav veikušas būtiskas strukturālās reformas, kas varētu kaitēt uz eksportu orientētajai Austrijas ekonomikai.

Ref: 111.111.103.388

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas