Austrijas investori noslēdz LUKoil Austrumeiropas aktīvu iegādes darījumu

Šā gada 28.martā noslēdzies Lukoil Baltia R un Lukoil Polska pārdošanas darījums, atbilstoši kuram 100% uzņēmumu akcijas un aktīvi, 230 degvielas uzpildes stacijas Latvijā, Lietuvā un Polijā, pārgāja Austrijā bāzētā aktīvu pārvaldes fonda AMIC Energy Management GmbH īpašumā.

Par jaunajiem īpašniekiem kļuvuši Johaness Klecls – Norbergs, Manfreds Kunce un Haincs Zernecs, kuriem pieder aktīvu pārvaldes fonds AMIC Energy Management GmbH.

Darījumā, par kuru tika paziņots februārī, no iepriekšējā vienīgā īpašnieka LUKOIL Europe Holdings BV tika iegādātas 100% abu uzņēmumu daļas. Darījuma summa netiek izpausta.

Tādējādi AMIC Energy ir būtiski palielinājusi savu Centrālajā un Austrumeiropā veikto investīciju portfeļa pievilcību, paziņoja AMIC Energy rīkotājdirektors Ginters Maijers.

Jaunie īpašnieki, kuru galvenās intereses ir banku sektors un aktīvu pārvalde, šo pirkumu vērtē kā izdevīgas investīcijas, mazāk domājot par ieiešanu jaunā nozarē.

Turklāt pērn, lai izstrādātu un ieviestu jauno Austrumeiropas aktīvu efektīvas attīstības stratēģiju, tika piesaistīts investīciju konsultants Ignass Jurkonis, ar kuru notiek pārrunas par pievienošanos kompānijas augstākajai vadībai.

2015.gadā Johaness Klecls – Norbergs, Manfreds Kunce un Haincs Zernecs iegādājās 100% LUKoil – Ukraina akcijas, tādējādi iegūstot savā īpašumā 240 DUS un sešas naftas bāzes Ukrainas teritorijā.

AMIC Energy Management GmbH piedāvā analītikas, korporatīvo finanšu un stratēģisko konsultāciju pakalpojumus, kompānijas specializācija ir enerģētisko projektu pārvalde Centrālajā un Austrumeiropā.

AMIC Energy akcionāri ir Johaness Klecls – Norbergs (50% akciju), Manfrēds Kunce (40% akciju) un Haincs Zernecs (10% akciju). Uzraudzības padomes priekšsēdētājs ir bijušais Austrijas finanšu ministrijas valsts sekretārs un OMV grupas ģenerāldirektors Volfgangs Rutenštofers. Ignass Jurkonis ir ASV investīciju konsultants, konsultāciju kompānijas Warhol and Consultants DWC LLC vadošais partneris.

Ref: 102.000.102.12309

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas