Austrijas kūrorts-vīrusa perēklis sola laboties

Išgla, Austrija 23.aprīlī

Išglas kalnu kūrorts Austrijā, kas martā kļuva par Eiropas mēroga COVID-19 uzliesmojuma vietu, pēc karantīnas atcelšanas ir paziņojis par nodomu atteikties no ballīšu tūrisma stratēģijas, tā vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Populārais slēpošanas kūrorts atrodas Rietumtiroles reģionā, netālu no vietas, kur satiekas Austrijas, Itālijas un Šveices robežas. Šobrīd zināms, ka šeit februārī un martā jaunais koronavīruss strauji izplatījās bāros, kur ar to inficējās simtiem ārvalstu tūristu un, pašiem nezinot, aizveda vīrusu uz savām mītnes valstīm.

Austrijas epidemiologi ir izsekojuši vairāk nekā 800 saslimšanas gadījumus, kuri nākuši no Pacnaunas kalnu ielejas un Išglas kūrorta, kas līdz šim sevi reklamējis kā «Alpu Ibisu».

Reklāmas sauklī ir ietverta atsauce uz Spānijas salu Vidusjūrā, kas ir populāra Eiropas mērogā ar tās naktsklubu un deju mūzikas kultūru.

Ceturtdien, 23.aprīlī, Išglas pilsētā un Pacnaunas ielejā atcelta kartantīna, kas tur bijusi spēkā kopš 13.marta. Vietējā tūrisma informācijas centra izplatītā paziņojumā pilsētas mērs Verners Kurcs (Werner Kurz) sacījis, ka tiks pārskatīta līdzšinējā tūrisma politika.

«Tas nozīmē labāku kvalitāti un mazāk ballīšu tūrisma. Prioritāte tiks dota slēpotājiem un tam, lai būtu mazāk vienas dienas viesu, kuri autobusos ierodas uz naktsdzīves izklaidēm,» tā Išglas pilsētas mērs, ziņo The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas