Austrijas ministrs aicina cīņā pret «iedzīvotāju apmaiņu» Eiropā

Austrijas valdības vicekanclers un civildienesta un sporta ministrs Haincs-Kristians Štrāhe

Austrijas vicekanclers no labējās Brīvības partijas aicinājis vēlētājus doties uz Eiropas Parlamenta vēlēšanām, lai vērstos pret valstij nevēlamu «iedzīvotāju apmaiņu». Ar to domāta migrācijas plūsmu apturēšana uz Eiropas Savienību.

Kā vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv, Austrijas valdības vicekanclera un civildienesta un sporta ministra Hainca-Kristiana Štrāhes (Heinz-Christian Strache) izteikumi pausti brīdī, kad valstī vēl nav norimis skaļš skandāls ap citu Brīvības partijas politiķi.

Kādas pašvaldības mēra vietnieks no šī politiskā spēka sarakstījis dzejoli «Pilsētas žurka», kur migranti pielīdzināti grauzējiem. Tas publicēts partijas informatīvā izdevumā, kas savukārt izdots Ādolfa Hitlera (Adolf Hitler) dzimtajā Austrijas pilsētā. Dzejoļa autors šonedēļ bijis spiests atstāt amatu pašvaldībā.

Šonedēļ laikrakstā Krone, Štrāhe izteicies, ka skandāls Brīvības partijai varētu nākt par labu, jo austrieši no partijas sagaida «cīņu pret iedzīvotāju apmaiņu».

«Jēdziens «iedzīvotāju apmaiņa» ir realitāte. Mēs negribam kļūt par minoritāti paši savā dzimtenē. Tas ir likumīgi un godīgi, un dziļi demokrātiski,» skaidrojis Štrāhe.

EurActiv vēsta, ka 2015.gada migrācijas krīzes laikā Austrija uzņēma migrantus, tostarp Tuvo Austrumu karu bēgļus, tādā apjomā, kas ir līdzvērtīgs vienam procentam no Austrijas iedzīvotāju kopskaita.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas