Austrumeiropas NATO valstu sanāksmē piedalās arī ASV prezidents

Militārās alianses NATO dalībvalstis, kas atrodas Eiropas austrumu daļā, pirmdien, 10.maijā, prezidentu līmenī tiekas reģiona drošības jautājumiem veltītā galotņu sanāksmē. Tajā piedalīties aicināts arī ASV prezidents Džo Baidens (Joe Biden), vēsta ziņu aģentūra Reuters.

«Uzsvars būs uz gatavošanos NATO galotņu sanāksmei, koncentrējoties uz transatlantiskām attiecībām, NATO 2030, aizsardzību un atturēšanu austrumu flangā,» mikroemuāru vietnē Twitter paziņojis Rumānijas prezidents Klauss Johanniss (Klaus Iohannis).

Lasiet arī: Kaljulaida dodas vizītē uz Afganistānu, ko šogad pametīs ASV un sabiedroto spēki

Galotņu sanāksme neklātienes režīmā sarīkota Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē. Samitā piedalās Rumānijas, Baltijas valstu, Bulgārijas, Polijas, Ungārijas, Čehijas un Slovākijas prezidenti. Tiem piepulcējušies arī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg) un ASV prezidents Džo Baidens.

Kā vēsta kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters, Polijas Nacionālā drošības biroja vadītājs Pāvels Soločs (Pawel Soloch) sacījis preses pārstāvjiem saistībā ar šo tikšanos: «Paziņojumā, ko deviņi [valstu prezidenti – BNN] publicēs pēc sanāksmes, būs jautājums par Baltijas jūras reģiona drošību un ar to saistītiem drošības jautājumiem Ukrainā.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas