Austrumukrainā bojā gājis EDSO novērotājs – amerikānis

Cietusī automašīna uz autoevakuatora

Prokremlisko kaujinieku kontrolētajos Ukrainas austrumos bojā gājis drošības situācijas novērotājs no Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas, cietuši vēl divi.

Portāls EurActiv vēsta, ka karā, kas trīs gadu laikā prasījis vairāk nekā 10 000 cilvēku dzīvības, šis ir pirmais gadījums, kad kritis kāds EDSO Īpašās novērošanas misijas darbinieks.

Misijas vadītāja vietnieks pavēstījis, ka nelaime notikusi, kad patruļa sešu cilvēku sastāvā braukusi divās automašīnās netālu no Prišibas ciema separātistu kontrolētajā Luhanskas apgabala daļā.

Viena no mašīnām uzbraukusi uz mīnas. Bojā gājušais ir Amerikas Savienoto Valstu pilsonis, bet divi cietušie – Vācijas un Čehijas pilsoņi.

ASV Valsts departaments pavēstījis, ka ASV valsts sekretārs Rekss Tillersons (Rex Tillerson) pēc notikušā sazvanījies ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko: «Sekretārs Tillersons šodien zvanīja Ukrainas prezidentam Petro Porošenko, lai apspriestu viņa neseno vizīti Maskavā un vēstījumu Krievijas vadībai, ka, lai arī ASV ir ieinteresētas uzlabot attiecības ar Krieviju, Krievijas rīcība Ukrainas austrumos ir tam šķērslis».

ASV valsts sekretārs arī pieņēmis Ukrainas prezidenta pausto līdzjūtību par novērotāja nāvi.

Ref: 111.111.103.4522

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas