Autobraucēju ievērībai: visvairāk remontdarbu uz reģionālajiem autoceļiem

Latvijas ceļu tīklā pieaug būvdarbu apjoms, patlaban visvairāk darbu notiek uz reģionālajiem ceļiem. Pierīgā lielākie satiksmes ierobežojumi ir Ventspils (A10), Ērgļu (P4), Jelgavas (A8) un Bauskas (A7) virzienā. Piektdienas, 29.aprīļa pēcpusdienā, tur jārēķinās ar īpaši palēninātu satiksmi, tāpēc autobraucējiem jāplāno papildu laiks ceļam.

Uz Ventspils šosejas (A10) posmā no Kūdras līdz pagriezienam uz Smārdi turpinās plaši būvdarbi. Tur ir ieviesti ievērojami satiksmes ierobežojumi, braukšanas joslas ir šauras un nav iespējas apgriezties. No rītiem un vakaros, kā arī brīvdienās būvdarbu posmā veidojas sastrēgumi. Diemžēl situāciju pasliktina autovadītāji, kas pārkāpj ierobežojumus – iebrauc reversās kustības posmā pie sarkanās gaismas, pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu, neievēro aizliegumu apdzīt, ir neiecietīgi. Šāda rīcība apgrūtina satiksmi, apdraud satiksmes dalībnieku un būvnieku drošību, BNN informē Satiksmes informācijas centrs.

Autobraucēji tiek aicināti ievērot ceļu satiksmes noteikumus un satiksmes organizāciju būvdarbu zonā, kā arī izmantot alternatīvo maršrutu pa Rīgas apvedceļu (A5), Liepājas šoseju (A9) un reģionālo autoceļu Jelgava (Tušķi)–Tukums  (P98).

Tiek ieteikts apbraukt arī Ērgļu ceļa remontdarbu posmu Pierīgā, kur ieviesti astoņi luksoforu posmi, un tā šķērsošanai jārēķinās ar stundu un 40 minūtēm.

Lielākie satiksmes ierobežojumi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir Ventspils šosejas (A10) posmā no Kūdras līdz Smārdes pagriezienam, kur četros posmos satiksmi regulē luksofori vai satiksmes regulētāji. Ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, platuma ierobežojums – 3,25 m, paredzamais remontposma šķērsošanas laiks 50 minūtes. Lai apbrauktu remontdarbu posmu, var izmantot alternatīvo maršrutu pa Liepājas šoseju un autoceļu Jelgava (Tušķi)–Tukums (P98).

Jelgavas šosejas (A8) posmā no Rīgas līdz Jaunolainei satiksme abos virzienos organizēta pa vienu brauktuvi, katrā virzienā viena braukšanas josla; ātrums ierobežots līdz 50 un 70 km/h, posma šķērsošanai nepieciešamas 20-45 minūtes. Savukārt autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi) (A13) posmā no Caunām līdz Malienei ieviests viens reversās kustības posms, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h un paredzamais posma šķērsošanas laiks ir desmit minūtes.

Lielākie satiksmes ierobežojumi uz valsts reģionālajiem autoceļiem ir  autoceļa Rīga-Ērgļi (P4) posmā no Rīgas apvedceļa (A5) līdz pagriezienam uz Tīnūžiem, kur ir astoņi luksoforu posmi, ātrums ierobežots līdz 50 un 70 km/h, posma šķērsošanas laiks – stunda un 40 minūtes. Posmu iespējams apbraukt pa autoceļu Inčukalns-Ropaži-Ikšķile (P10) un Ulbroka-Ogre (P5).

Autoceļa Smiltene-Gulbene (P27) posmā no Taurēm līdz Gulbenei ir četri luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, paredzamais posma šķērsošanas laiks – 50 minūtes. Savukārt autoceļa Butnāri–Saldus–Ezere (P105) posmā no Kursīšiem līdz Lietuvas robežai ir trīs luksoforu posmi, braukšanas ātruma ierobežojums darbu vietā – 50 km/h, platuma ierobežojums 2,75 m. Paredzamais remontposma šķērsošanas laiks – 50 minūtes.

Lasiet arī: Uzziņai: Transporta un sakaru nozaru atbalsts Ukrainas bēgļiem Latvijā

Autoceļa Pļaviņas–Madona–Gulbene (P37) posmā no Madonas līdz Dzelzavai ieviesti divi ar luksoforu regulēti posmi, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, paredzamais remontposma šķērsošanas laiks – 40 minūtes. Autoceļa Jaunkalsnava–Lubāna (P82) posmā no Ļaudonas līdz krustojumam ar autoceļu Krāslava–Preiļi–Madona (P62) ir divi luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, paredzamais būvobjekta šķērsošanas laiks 30 minūtes.

Savukārt autoceļa Rīgas HES-Jaunjelgava (P85) posmā no Rīgas HES līdz Daugmalei ir līdz diviem luksoforu posmiem, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, paredzamais būvobjekta šķērsošanas laiks 15 minūtes. P85 posmā no Ķeguma līdz pagriezienam uz Birzgali (P88) darbdienās ir viens luksofora posms, ātrums ierobežots līdz 70 km/h, posma šķērsošanas laiks 10minūtes.

Autoceļa Inčukalns–Ropaži–Ikšķile (P10) posmā no Vidzemes šosejas līdz  krustojumam ar autoceļu Inčukalns-Kalējbūņas (V84) ir līdz diviem luksoforu posmiem, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, remontposma šķērsošanas laiks 20 minūtes. Tāpat autoceļa Vecpiebalga-Madona (P30) posmā pie Kunčiem ir viens luksoforu posms, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, paredzamais remontposma šķērsošanas laiks –  15 minūtes.

Jāņem vērā, ka    autoceļa Kocēni–Limbaži–Tūja (P11) posmā no krustojuma ar autoceļu Mačkēni- Dauguļi (V218) līdz Vecmuižas purvam ir viens luksoforu posms, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, remontposma šķērsošanas laiks – 15 minūtes.

Autoceļa Umurga–Cēsis–Līvi (P14) seguma atjaunošanas posmā pie Cēsīm ir  viens luksoforu posms, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, remontposma šķērsošanai vajadzēs desmit minūtes.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas