Autoceļi apledojuši Balvu, Gulbenes, Madonas, Pļaviņu un Jēkabpils apkaimē

Šorīt gaisa temperatūrai pazeminoties zem nulles ir apledojuši autoceļi Balvu, Gulbenes, Madonas, Pļaviņu un Jēkabpils apkaimē, brīdina VAS Latvijas Valsts ceļi.

Šonakt vietām gaisa temperatūra pazeminājās zem nulles, tāpēc uz autoceļiem ir izveidojies apledojums. Apledojums īpaši var veidoties uz autoceļiem, kas iet cauri mežiem vai gar ūdenstilpēm, kā arī uz tiltiem un pārvadiem.

Šorīt braukšanas apstākļi ir apgrūtināti sekojošos ceļa posmos:

– Aizkraukle, Jēkabpils, Līvāni (A6);

– Jēkabpils, Varakļāni (A13);

– Madona – Gulbene (P37);

– Gulbene – Balvi – Viļaka (P35);

– Smiltene – Gulbene (P27).

Ziemas sezonā autovadītājiem jābūt būt īpaši uzmanīgiem uz ceļa, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci.

Mainīgos laikapstākļos uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem.

Tāpēc visām šīm kustībām nevajadzētu būt straujām.

Autobraucēji aicināti informēt par visiem sarežģījumiem, kas rodas valsts autoceļu tīklā – apledojums un sniega sanesumi, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, gan VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un lietotnē Waze.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas