Autotirgotājs: Lietuvā un Igaunijā tirgus attīstās straujāk

AS Wess Motors vadītājs Aleksandrs Oskins.

Šī gada pirmajos četros mēnešos autotirgošanā, salīdzinot ar to pašu laika periodu pērn, ir vērojama mērena izaugsme 1% apmērā, stāsta AS Wess padomes priekšsēdētājs Aleksandrs Oskins.

Viņš norāda, ka saskaņā ar Auto asociācijas datiem kopējais tirgus pieaugums Latvijā pērn bija 15,3% apmērā, taču šogad nozares attīstības tempi būs mēreni.

«Lai gan tirgus attīstība un izaugsme reģionā ir jūtama, savās prognozēs esmu piesardzīgs. Ja skatāmies uz Baltiju kopumā, patlaban Latvijā esam sasnieguši 2005.gada līmeni, kamēr Lietuvā un Igaunijā tirgus jau tuvojas 2007.gada līmenim. Lietuvā un Igaunijā tirgus attīstās straujāk,» atzīmē Oskins.

Lietuvā spēcīgs uzrāviens ir gan privātā, gan komercsektorā, kas liecina par strauju ekonomisko izaugsmi, kamēr Latvijā tirgus pagaidām vēl stagnē, atzīst Oskins.

Iespējams, lielāka aktivitāte nozarē ir sagaidāma pēc tam, kad tiks saņemti pirmie Eiropas Savienības atbalsta fondu līdzekļi, kas ļaus straujāk attīstīties tādām nozarēm kā, piemēram, būvniecība, viņš atzīmē.

Wess auto grupa ir viens no lielākajiem auto nozares uzņēmumu tīkliem Latvijā, pārstāvot Toyota un Lexus zīmolus kā autorizētais dīleris un nodrošinot autorizēto BMW un Honda servisu. Tāpat Wess piedāvā arī līzinga un apdrošināšanas pakalpojumus.

Wess apgrozījums 2015.gadā bija 33,541 miljons eiro, bet peļņa – 458 715 eiro. Wess dibināta 1992.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 213 430 eiro.

Saskaņā ar neauditētajiem datiem uzņēmuma auto grupas kopējais apgrozījums pērn veidoja 48,5 miljonus eiro. Salīdzinot ar 2015.gada rezultātiem, pieaugums ir par 20%. Savukārt autotirgotājas AS Wess apgrozījums pērn sasniedzis gandrīz 40 miljonus eiro.

Ref:224.000.103.1327

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas