Autovadītāju ievērībai: Drošas braukšanas ieteikumi

Šorīt meteoroloģiskie apstākļi neietekmē braukšanu pa valsts autoceļiem. Bez nokrišņiem, gaisa temperatūra no +6 grādiem pēc Celsija skalas līdz +9 grādiem pēc Celsija skalas, informē Va/s Latvijas Valsts ceļi.

Vienlaikus Latvijas Valsts ceļi, Latvijas autoceļu uzturētājs un Drošas braukšanas skola brīdina – starpsezonā, kad vēl nav iestājušies noturīgi ziemas apstākļi, autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem uz ceļiem.

Daži ieteikumi:

Izvēlies pareizo braukšanas ātrumu un pievērs uzmanību ceļu segumam! Ja mēs varētu paskatīties uz riepu no apakšas tad redzētu, ka saķeres laukums riepai ar ceļa virsmu ir apmēram plaukstas lielumā. Tāpēc ir svarīgi izvēlēties labas kvalitātes ziemas riepas.

Transportlīdzekļu vadāmība var pasliktināties arī uz slapja ceļa, vai tāda, kas ir piebiris ar koku lapām un tamdēļ kļuvis slidens. Šajā laikā aktīvā satiksme rīta un vakara stundas jau norisinās tumsā un samazinātas redzamības apstākļos, kad ceļš var nebūt pietiekami labi pārskatāms.

Arī gājēji un velosipēdu vadītāji tiek aicināti rūpēties par satiksmes un savu drošību, diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām un apdzīvotās vietās posmos, kuri nav pietiekami un vienmērīgi apgaismoti, lietot apģērbu (vesti) ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.

Ref:103.000.103.9027

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas