Avoti: Ungārija bloķē jauno ES sankciju apstiprināšanu, pieprasot tās neattiecināt uz patriarhu Kirilu

Ungārija bloķē jauno Eiropas Savienības sankciju Krievijai apstiprināšanu, pieprasot tās neattiecināt uz Krievijas pareizticīgās baznīcas patriarhu Kirilu, ziņu aģentūrai DPA pastāstījuši avoti diplomātiskajās aprindās.

Pēc šo avotu teiktā, savus iebildumus Ungārija paudusi trešdien Briselē notikušajā ES valstu vēstnieku sanāksmē, kurā bija paredzēts pabeigt sankciju detalizētu izstrādāšanu.

Kirils, kurš ir Krievijas prezidenta Vladimira Putina piekritējs, izteicis atbalstu  Putina sāktajam karam Ukrainā. Savukārt Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns, kurš gan ir nosodījis Krievijas iebrukumu Ukrainā, ir pazīstams ar savām draudzīgajām attiecībām ar Putinu.

Kad EK maija sākuma ierosināja sesto sankciju paketi, Ungārija iebilda pret Kirila iekļaušanu sankciju sarakstos.

Tomēr ES samitā pirmdien, 31.maijā, kurā tika panākta vienošanās par šīm sankcijām,  jautājums par sankciju attiecināšanu uz Kirilu netika apspriests.

Avoti diplomātiskajās aprindās teica, ka trešdien vēstnieku sanāksmē risinājumu saistībā ar Ungārijas iebildumiem nav izdevies panākt,  taču iecerēts šo jautājumu pārrunāt ceturtdien ministru sanāksmē Luksemburgā.

Lasiet arī: Krievijas kara dēļ Ukrainā miljoniem bērnu nepieciešama humānā palīdzība

Jau ziņots, ka ES samitā Briselē pirmdien tika panākta vienošanās par sesto sankciju paketi, kas paredz aizliegt Krievijas naftas importu ar tankkuģiem, taču šajā aizliegumā netika iekļauts naftas imports pa cauruļvadiem, ņemot vērā Ungārijas iebildumus. Jaunās sankcijas  paredz arī atslēgt Krievijas lielāko banku Sberbank no starptautiskās maksājumu informācijas nodošanas sistēmas SWIFT, bloķēt vēl trīs Krievijas valsts raidorganizāciju saturu, kā arī papildināt sankciju sarakstu ar jaunām personām.

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas