bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 20.01.2020 | Vārda dienas: Aļģirds, Aļģis, Oļģerts, Orests
LatviaLatvija

Azartspēļu reklāmai grožus grib palaist vaļīgāk, vēsta de facto

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUAzartspēļu reklāma ārpus azartspēļu organizēšanas vietām Latvijā ir aizliegta. Taču noteikumu pārkāpējus, īpaši interneta vidē, neviens neķer. Azartspēļu uzraugi uzskata, ka reklāmu aizliedzošā norma īsti nestrādā un piedāvā ierobežojumus mīkstināt, ziņo Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums de facto.

Pienākumu uzraudzīt azartspēļu reklāmu savā starpā dala divas institūcijas – Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (NEPLP) un Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP).

NEPLP pēdējos piecos gados piecas reizes sodījusi televīzijas par azartspēļu reklamēšanu. Šogad sodīts Lattelecom meitas uzņēmums Media 360 par sporta raidījumā Hattrick”izvietoto reklāmu.

«NEPLP viedoklis bija tāds, ka mūsu raidījums popularizēja azartspēles, bet mēs, izpētot šo gadījumu, secinājām, ka mūsu raidījuma vadītāji atsaucās uz bukmeikeru likmēm par nākamās nedēļas kādu no spēlēm. Nebija ne zīmola, ne kā tāda, kas varētu vizuāli atspoguļot šo bukmeikeru uzņēmumu,» uzskata Media 360 vadītājs  Kaspars Ozoliņš.

Turpretim mediju uzraugs uzskata, ka tā bija nepārprotama totalizatora viensviens.lv reklāma.

«Tas nebija vienreizējs gadījums, tā bija sistēma, ka vienā no raidījuma segmentiem ir iestrādātas derības starp raidījuma vadītājiem, tajā pašā laikā, atsaucoties uz vienu azartspēļu pakalpojumu sniedzēju un tā interneta vietni,» de facto skaidro NEPLP pārstāvis Kristers Pļešakovs.

Raidījumā atzīmē, ka Lattelecom meitas uzņēmums Media 360 nolēmis tiesāties. Līdz šim gan visos gadījumos tiesas nostājušās padomes pusē. Arī tad, kad televīzijas mēģina apiet likumu, kā sponsorus piesaistot nevis tieši azartspēļu kompānijas, bet sporta bārus, kas nosaukti totalizatoru vārdos.

Tomēr NEPLP rokas ir pārāk īsas, ja televīzijas kanāli reģistrēti ārpus Latvijas. Tad sodīt nevar.  De facto piefiksēja, ka Latvijas azartspēļu reklāmas pašlaik ir, piemēram, Lielbritānijā reģistrētā Discovery kanāla rotācijā.

LTV vēsta, ka Lielbritānijas regulators NEPLP paskaidrojis, ka programmas, kas tiek retranslētas Latvijā, nav domātas tikai skatītājiem Latvijā, bet arī valstīs, kur azartspēļu reklāma ir atļauta, tādēļ nevarot to aizliegt.

Ja NEPLP mēģina izķert reklāmas televīzijā, tad PTAC tā nav prioritāte. Taču tieši PTAC būtu jāsoda vainīgie par neatbilstošu reklāmu sporta pasākumos un interneta lapās.

Tāpat De factopamanīja, ka, piemēram, izklaides bloga Fenikss Fun logo ļoti atgādina spēļu zāļu Fenikss Laimētava identitāti. Vietne reģistrēta Venecuēlā. Spēļu zāļu Fēnikss”līdzīpašnieks Jānis Zuzāns gan skaidri neatbild, vai viņa kompānijām ar šo blogu ir kāds sakars. «Esam pamanījuši interneta vietnes fenikssfun.com nosaukuma un zīmola vizuālo līdzību ar mūsu zīmolu. Šajā vietnē netiek organizētas vai reklamētas azartspēles, līdz ar to mēs neuzskatām, ka ar to varētu tikt veicināta mūsu kā preču zīmes Fenikss Laimētava īpašnieka sniegto pakalpojumu reklamēšana,» rakstiski atbild Zuzāns.

Lielākajām sporta federācijām ir līgumi ar kādu no totalizatoriem – Optibet, Olybet, Synotip . To reklāmas parādās federāciju vai čempionātu mājas lapās un pasākumos. Totalizatoru reklāmas ir arī lielāko ziņu portālu sporta lapās, atzīmē raidījumā.

PTAC mājas lapā rakstīts, ka «aizliegta ir azartspēļu reklāma ziņu interneta portālos.»

Taču PTAC vadītāja Baiba Vītoliņa skaidro, ka pēdējos gados šis jautājums nav bijis PTAC prioritāšu lokā. Neviens neesot aktīvi sūdzējies, arī nozares uzraugs – Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija – neesot skubinājuši aktīvāk pievērsties. PTAC vadītāja Vītoliņa uzskata, ka tieši inspekcijai pašai būtu jānodarbojas arī ar reklāmas uzraudzību.

Spēļu bizness uzskata, ka Latvijā būtu jānodrošina iespēja reklamēt interaktīvās azartspēles. Tam sliecas piekrist arī inspekcijas vadītāja Signe Birne: «Šobrīd reklāmas regulējums ir absolūti nepietiekams. Likumā ar vienu teikumu pateikt, ka tas ir aizliegts, ar to nepietiek. Uzņēmēji ir gana atjautīgi, izdomas bagāti un izdomā dažādus veidus kā sevi reklamēt, bet ne vienmēr sodus var piemērot.»

Azartspēļu inspekcija grasās piedāvāt atbildīgajai Finanšu ministrijai atļaut reklāmu, vienlaikus skaidrāk aprakstot situācijas, kad tā ir aizliegta, vēsta LTV.


Pievienot komentāru

Lietuvā novēro jaunuzņēmumu pieplūdumu no valstīm ārpus ES

Lietuvā 2019.gadā uzskaitīts divkārt vairāk ārvalstu jaunuzņēmumu, kuri izmantojuši īpašu vīzu programmu, kas ļauj iegūt uzturēšanās atļauju, ja tiek izpildītas konkrētas konkrētu kapitāla vai nodarbinātības prasības.

Saskaņa aizvien gatava cīnīties par Burova atstādināšanu no Rīgas mēra amata

Saskaņas frakcija joprojām ir noskaņota censties panākt Oļega Burova atbrīvošanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata, atzina Saskaņas frakcijas vadītājs Maksims Tolstojs.

ANO: Valstis nedrīkst klimata bēgļus sūtīt mājās

Valstīm ir nelikumīgi sūtīt cilvēkus atpakaļ viņu dzimteni, ja tajā šo cilvēku dzīvības var apdraudēt klimata izmaiņas, tā ANO Cilvēktiesību komiteja secinājusi lietā par kāda applūstošas Okeānijas salu valsts pilsoņa lūgumu Jaunzēlandei dot viņam patvērumu.

Nemiro: Rebenoks ir viens no Latvenergo padomes locekļu konkursā uzvarējušajiem

Lēmumu par jauno AS Latvenergo padomi, kurā plānots iekļaut arī ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieku Pāvelu Rebenoku, varētu pieņemt nākamais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs, sacīja Nemiro.

Konstatēto biļešu tirdzniecības pārkāpumu skaits pieaudzis par 10%

Salīdzinājumā ar 2018.gadu, pērn konstatēto biļešu tirdzniecības pārkāpumu skaits pieaudzis par 10%, informē SIA Autotransporta direkcija.

Dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs pērn Latvijā sarucis par 15,8%

Dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs pagājušajā gadā Latvijā samazinājies par 15,8% salīdzinājumā ar 2018.gadu un bija 41,492 miljoni tonnu.

Pēdējo piecu gadu laikā maksātnespējas procesu skaits sarucis par 25%

Pēdējo piecu gadu laikā maksātnespējas procesu skaits sarucis par 25%, liecina Lursoft apkopotā informācija.

Kaimiņš aicina KPV LV biedrus kongresā lemt par partijas likvidāciju

KPV LV šobrīd valstij nodara vairāk ļaunumu nekā labuma un vairs nav iespējams to izglābt, tā intervijā Latvijas Radio paudis Artuss Kaimiņš, aicinot partijas biedrus februārī gaidāmajā kongresā balsot par politiskā spēka pašlikvidēšanos.

Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra rotēšana uz CSP atkarīga no atbilstoša atalgojuma

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro iecerējis Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru Ēriku Eglīti pārcelt Centrālās statistikas pārvaldes vadītāja amatā, tomēr Eglītis šai rotācijai piekritīs, ja viņam tiks nodrošināts atbilstošs atalgojums.

Pērn Latvijā piedzimuši 18,6 tūkstoši bērnu un noslēgtas 12 913 laulības

Jaundzimušo skaits Latvijā krītas ceturto gadu pēc kārtas. 2019.gadā reģistrēti 18 589 bērni, kas ir par 725 mazāk nekā 2018.gadā.

Igaunijā krītas ražotāju cenu indekss

Igaunijā rūpnieciskās produkcijas ražotāju cenu indekss 2019.gada gaitā sarucis par 1,2%, visstraujāk – enerģētikā, tā liecina kaimiņvalsts oficiālā statistika.

LTV: Kopš Rīgas strūklaku apkopes uzticēšanas privātuzņēmējam, darbu izmaksas trīskāršojušās

Kopš Rīgas domes Mājokļu un vides departaments Rīgas strūklaku apkopi nodevis privātuzņēmējam, šo darbu izmaksas pieaugušas vairāk nekā trīskārtīgi, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Igaunijas ministre satraukta par ārvalstnieku imigrācijas apjomu

Igaunijā, 2019.gadā jau piekto gadu pēc kārtas audzis iedzīvotāju skaits, iedzīvotāju lietu ministre Rīna Solmane paudusi satraukumu, ka pieaugumu veido liela ārvalstnieku imigrācija, nevis igauņu atgriešanās dzimtenē.

Šajā sezonā varētu arī nepienākt īsta ziema

Kalendārā ziema šobrīd ir pusē, un atlikušajā ziemas daļā vēl ir iespējams kāds sala un sniega periods, bet pēc šī brīža prognozēm ilgstošāks periods ar stabiliem ziemas laikapstākļiem nav gaidāms.

Par ZZS un No sirds Latvijai nelikumīgu finansēšanu Krūmiņam un Raitumam piemēro naudassodus

Uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš un viņam pietuvinātais finanšu konsultants Jorens Raitums pagājušā gada nogalē piekrituši samaksāt turpat 100 000 eiro sodu par to, ka caur trešajām personām pirms vēlēšanām vāca naudu ZSS un partijai No sirds Latvijai.

Britu princis Harijs atkāpjas no karaļnama pienākumiem

Lielbritānijas princis Harijs ir paziņojis par savu un dzīvesbiedres Meganas atkāpšanos no karaļnama pienākumu pildīšanas, jo vēlējies turpmāk pienākumus veikt bez valsts finansējuma, taču tas izrādījies neiespējami.

Raidījums: Nemiro vēlas atbrīvoties no valsts sekretāra, kurš iebildis pret amata piešķiršanu Rebenokam

Īsi pirms būtiskām izmaiņām AS Latvenergo padomē un valdē amatu varētu zaudēt uzņēmuma pašreizējais pārraugs – Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis, kurš iebildis pret amatu piešķiršanu Pāvelam Rebenokam.

Lībijas miera sarunās Berlīnē cenšas panākt ārvalstu neiejaušanos karā

Berlīnē aizvadīta Lībijas miera konference ar mērķi panākt mieru un ārvalstu militārās iejaukšanās izbeigšanu, lai nepieļautu gadiem ilgā kara vēršanos plašumā.

Degot dārza mājai, gājuši bojā divi cilvēki

Ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur no attāluma meža pusē bija pamanītas liesmas. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg dārza māja pilnā 25 kvadrātmetru platībā.

Nacionāļi aicinās noteikt, ka priekšvēlēšanu aģitācija norit tikai valsts valodā

Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK koalīcijas Sadarbības sanāksmes sēdē aicinās izskatīt grozījumus Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā, kas noteiktu, ka priekšvēlēšanu aģitācija var būt tikai valsts valodā.

Gaidāmi mainīgi laikapstākļi, atsevišķās naktīs – neliels sals

Šajā nedēļā laikapstākļi būs mainīgi – mākoņi mīsies ar sauli, pa laikam gaidāmi nokrišņi un bieži pūtīs brāzmains vējš.

Nedēļa Lietuvā. Publicē iesaukuma sarakstus, policija meklē bērna nolaupītāju, cietumsods Krievijas spiegam paliek

Lietuvā aizvadītās nedēļas svarīgākie notikumi ziņas bija policijas rīcība iespējama bērna nolaupītāja atrašanai, obligātā dienesta jauniesaucamo saraksta publicēšana, septiņu gadu soda saglabāšana Krievijas spiegam un Baltkrievijas vēršanās ar lūgumu pēc naftas Lietuvā.

BNN nedēļas apkopojums: Lielā atlaišana LDz. KNAB «pakrata ar pirkstu» ZZS. Ķuzis atkāpjas

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Lielā atlaišana, Pakratīt ar pirkstu, Aiziešana, Reakcija, Dumpis, Graustu krīze, Pierobežas alkohols un Dzimstības pieaugums.

FKTK nosaka izņēmumus, kuros bankas drīkst apkalpot sankcionēto Lembergu

FKTK noteikusi gadījumus, kuros Latvijas finanšu tirgus dalībnieki drīkst apkalpot ASV sankcijām pakļauto Aivaru Lembergu un trīs ar viņu saistītās organizācijas.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!