Azerbaidžāna paziņo par 2 700 Kalnu Karabahā kritušajiem

Azerbaidžāna, kas ilgi klusējusi par šī rudens Kalnu Karabahas karadarbībā zaudēto militārpersonu skaitu, nupavēstījusi, ka to ir 2 783, ziņo ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Karadarbība ap armēņu apdzīvoto Kalnu Karabahas apgabalu Azerbaidžānas teritorijā kārtējo reizi pēdējo 30 gadu laikā uzliesmoja 27.septembrī. Tā noslēdzās novembra vidū ar Azerbaidžānas spēku uzvaru un lielas apgabala un piegulošā reģionā pāriešanu Baku kontrolē.

Ceturtdien, 3.decembrī, Azerbaidžānas Aizsardzības ministrija paziņojusi, ka karadarbībā ir nonāvēti 2 784 tās karavīri un virsnieki. Vēl vairāk nekā simts ir pazuduši bez vēsts un 1 245 militārpersonas ir guvušas ievainojumus, pavēstījusi ministrija.

Armēņu pusē upuru skaits ir līdzīgs.

Armēnijas Veselības ministrija informējusi Radio Brīvā Eiropa, ka tās medicīniskais personāls veic 2 718 militārpersonu līķu apskati. Ministrijas amatpersonas Erevānā arī pieļāvušas, ka starp tiem varētu būt arī Azerbaidžānas karavīri.

Lai nepieļautu postošās karadarbības neatsākšanos un nodrošinātu pamiera ievērošanu, Kalnu Karabahas reģionā ir šobrīd izvietoti nepilni 2 000 Krievijas miera uzturētāju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas