Azerbaidžāna piesaka pamieru pēc karadarbības Kalnu Karabahā

Pēc divām karadarbības dienām Azerbaidžānas separātiskajā reģionā Kalnu Karabahā Baku 3.aprīlī paziņojusi par vienpusēju uguns pārtraukšanu, taču Armēnija norādījusi, ka kaujas turpinās.

Kalnu Karabahu kopš reģiona separātiskā kara beigām 1994.gadā kontrolē etniskie armēņi ar Armēnijas militāru un finansiālu atbalstu.

Reuters vēsta, ka pēdējās nedēļās pasliktinājusies drošības situācija gar azerbaidžāņu un separātistu spēku kontakta līniju – ir notikušas kaujas, pēc kurām puses ziņojušas par vairākiem desmitiem bojā gājušu militārpersonu un civiliedzīvotāju.

«Armēnija ir pārkāpusi visas starptautisko tiesību normas. Mēs neatteiksimies no savas principiālās nostājas. Tajā pašā laikā mēs ievērosim pamieru, un pēc tam centīsimies konfliktu atrisināt miermīlīgā ceļā,» Azerbaidžānas valsts televīzijā 3.aprīlī paziņojis prezidents Ilhams Alijevs.

Armēnijas amatpersonas Baku tikmēr norādījušas, ka kaujas nav mazinājušās un valsts aizsardzības ministra vietnieks Dāvids Tonojans pavēstījis, ka Armēnija ir gatava sniegt Kalnu Karabahas spēkiem «tiešu militāru atbalstu», ja būs nepieciešams.

Ref: 111.111.103.3372

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas