Azerbaidžāna un Armēnija vaino viena otru pamiera pārkāpšanā

Azerbaidžāna ir vainojusi armēņu spēkus jaunākā pamiera pārkāpšanā karadarbībā, kas nerimst ap Kalnu Karabahas separātisko reģionu Azerbaidžānā. Armēnija savukārt to noliegusi, norādot, ka uzbrukumu sākusi Azerbaidžānas puse, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

Pirmdien, 26.oktobrī, Azerbaidžānas Ārlietu ministrija norādījusi, ka Armēnija ir rupji pārkāpusi ASV panāktu pamieru Kalnu Karabahā, kas esot noticis jau drīz pēc tam, kad tas ir stājies spēkā. Pēc Baku teiktā, Armēnijas spēki ir ar artilērijas lādiņiem apšaudījuši ciematus Terteras un Lačinas rajonos, Azerbaidžānā.

Uz to Armēnijas Aizsardzības ministrija atbildējusi, norādot, ka Azerbaidžāna izplata dezinformāciju. Erevānas vērtējumā, Azerbaižānas spēku esot paši rupji pārkāpuši pamieru, kad sākuši artilērijas uzbrukumu vairākām kaujas pozīcijām frontes līnijā.

Par humānās palīdzības rakstura pamiera stāšanos spēkā svētdienas, 25.oktobra, vakarā paziņoja ASV, kuru amatpersonas vienošanos par karadarbības pārtraukšanu bija panākušas sarunās ar abu karojošo Kaukāza valstu ārlietu ministriem.

Pašreizējā Kalnu Karabahas konflikta uzliesmojumā, kas ar īsiem pārtraukumiem turpinās jau mēnesi, puses ir ziņojušas par vairāk nekā 1 000 cilvēku bojāeju, taču, kamēr Azerbaidžānas puse nav atklājusi kritušo skaitu tās bruņotajos spēkos, kopējais upuru skaits nav zināms, vēsta DW.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas