Baidens Kijevai: Nebūs lēmumu par Ukrainu bez Ukrainas

Kontekstā ar Krievijas karaspēka sapulcināšanu pie Ukrainas robežas un šīs nedēļas sarunu starp ASV un Krievijas prezidentiem notikusi saruna arī starp ASV prezidentu Džo Baidenu un viņa Ukrainas kolēģi Volodimiru Zelenski. Vašingtona Kijevai apliecinājusi, ka lēmumi par Ukrainu netiks pieņemti bez pašas valsts līdzdalības, vēsta ziņu aģentūra Ukrinform.

ASV prezidents sazvanījies ar Zelenski ceturtdien, 9.decembrī. «Prezidents Baidens skaidri norādīja, ka ASV un to sabiedrotie un partneri ir apņēmušies ievērot principu «nekādu lēmumu vai diskusiju par Ukrainu bez Ukrainas»,» teikts ASV Baltā nama paziņojumā, kā to citē Ukrinform.

Lasiet arī: BNN PĒTA | Lietuvas valdību sašūpo Baltkrievijas lieluzņēmuma maksājums par dzelzceļu

«Prezidents Baidens uzsvēra ASV gatavību iesaistīties uzticības veidošanas pasākumos, lai veicinātu Minskas nolīgumu īstenošanu, atbalstot Normandijas formātu,» pausts paziņojumā attiecībā uz Minskas miera nolīgumiem par Donbasa kara izbeigšanu un konflikta noregulēšanu Normandijas sarunu formātā, kur bez Ukrainas un Krievijas vēl darbojas Francija un Vācija.

ASV un Ukrainas prezidenti vienojušies, ka jāaicina Krieviju mazināt saspīlējumu un ka diplomātija ir labākais veids, kā lietderīgi virzīties uz priekšu konflikta atrisināšanā.

Pašreizējais saspīlējums attiecībās starp Krieviju un Ukrainu, kas pamatā saistīts ar aplēsēm, ka Krievijā Ukrainas robežas tuvumā izvietotas ap 100 000 krievu militārpersonu, tiek uzskatīts par nopietnāko, kāds bijis kopš 2015.gada. Tolaik Krievija īstenoja militāru spiedienu uz Ukrainu tās austrumu daļā, lai panāktu Minskas miera līguma parakstīšanu. Maza apjoma karadarbība gar frontes līniju Ukrainas austrumos gan turpinās joprojām, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas