Baidens plāno izsludināt ASV 100 masku nēsāšanas dienas

100 dienas ar elpceļu masku nēsāšanu ASV – šādu rīkojumu uzreiz pēc nākšanas pie varas iecerējis izdot jaunievēlētais ASV prezidents Džo Baidens (Joe Biden). Valstī ar pasaulē lielāko COVID-19 nāves gadījumu skaitu pēc svētkiem atkal augusi vīrusa izplatība, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

Pēc Pateicības dienas svinībām pagājušajā nedēļā visā ASV teritorijā ir audzis jauno inficēšanās un nāves gadījumu skaits. Šobrīd valstī ir hospitalizēti vairs 100 000 ar COVID-19 inficēto – šāds skaits šajā rādītājā ASV sasniegts pirmoreiz pandēmijas laikā.

«Pirmajā dienā, kad mani apstiprinās amatā, es lūgšu sabiedrību 100 dienas nēsāt [elpceļu] maskas. Tikai 100 dienas ar maskām – nevis mūžīgi, bet 100 dienas.

Un es domāju, ka mēs redzēsim būtisku [jauno inficēšanās gadījumu] samazinājumu,» tā Baidens sacījis intervijā ASV raidorganizācijai CNN. Viņa iecere paredz izdot rīkojumu, uzliekot amerikāņiem par pienākumu 100 dienas nēsāt elpceļu maskas federālajās iestādēs un starpštatu sabiedriskajā transportā.

Ceturtdien, 3.decembrī, valstī tika apstiprināti virs 210 000 jaunu inficēto un 2 907 jauni no COVID-19 komplikācijām mirušie. Ar vīrusa komplikācijām saistītu nāves gadījumu skaits ASV ir vislielākais pasaules valstu vidū. Ceturtdien tas sasniedza 273 835 mirušos, vēsta DW un Eiropas Slimību kontroles un profilakses centrs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas