Ballīte ar draugiem, citam no cita sēžot ar divu metru distanci, jeb ko nozīmē ierobežojumi, kas spēkā no 12.maija?

Valdība ir pieņēmusi brīvākus pulcēšanās ierobežojumus, ko raksturo divi metri un 25 cilvēki. Taču, kā tam būtu jāstrādā praksē? 

Veselības ministrija uzsver, ka Līdz ar valdības lēmumu par ierobežojumu mazināšanu no 12.maija, palielinās cilvēka personīgā atbildība. Šobrīd vīrusa izplatība ir mazinājusies, bet pandēmija vēl nav beigusies, tāpēc ļoti būtiski ir ievērot ikdienas piesardzības pasākumus arī tiekoties ar radiem vai draugiem, kā arī citās situācijās.

Taču kā tad īsti drīkst tikties ar radiem, draugiem? Ministru kabinets norāda: «Ja iespējams nodrošināt savstarpējo divu metru distanci un pārējos epidemiologu noteiktos drošības noteikumus, tiks atļauta pulcēšanās iekštelpās un ārtelpās līdz 25 cilvēkiem organizētos publiskos un privātos pasākumo.» Proti, ja kāds vēlas satikties ar diviem draugiem, kuri katrs dzīvo citā saimniecībā, to drīkst darīt tikai tādā telpā, kur visiem trim iespējams sēdēt ar divu metru distanci citam no cita.

Turklāt iekštelpās pasākums drīkst būt līdz trim stundām ilgs, taču ārtelpās laika ierobežojuma nav.

Taču, ja kāds šāda veida pasākumā būs inficējies, visiem ballītes apmeklētājiem būs jāievēro stingra karantīna 14 dienu garumā, tādēļ Veselības ministrija atzīmē: «Ja ir iespēja, šobrīd joprojām labāk ir palikt mājās.»

Jebkurā situācijā pēc iespējas ir jāievēro divu metru distance, kas ir svarīgi, lai samazinātu risku inficēties.

Savukārt, ja cilvēks ir saslimis, piemēram, klepo, palikt mājās ir viņa obligāts pienākums. Tāpat nedrīkst aizmirst par klepošanas un šķaudīšanas etiķeti – mute jāpiesedz ar elkoņa iekšpusi, kā arī regulāri ir jāmazgā rokas vai, ja tas nav iespējams, jāizmanto dezinfekcijas līdzeklis, skaidro ministrijā. 

Gan epidemiologi, gan infektologi norāda, ka vīrusa izplatība joprojām notiek sabiedrībā, turklāt COVID-19 visbiežāk izplatās ģimenes locekļu, kolēģu un draugu vidū. Tāpēc pirms pasākuma vai tikšanās ar citiem sev jāpajautā – jā, tagad drīkst, bet vai man tas ir vajadzīgs? Jāapzinās, ka ikviens pasākums vai tikšanās ir risks saslimt.

Lasiet arī: Bordāns: Tagad dievkalpojumu apmeklējumi būs nedaudz brīvāki

Jāatceras, ka smagākas slimības sekas var būt gados vecākiem cilvēkiem un personām ar hroniskām slimībām, tāpēc īpaši būtiski ir viņus pasargāt, ko var izdarīt, izvairoties no tuva kontakta.

Valsts policija skaidro, ka gluži tāpat kā līdz šim, policija preventīvi sekos līdzi un reaģēs uz saņemto informāciju par iespējamiem pārkāpumiem. Speciāli reidi atviegloto ierobežojumu kontrolē, piemēram, baznīcās, sporta klubos, treniņu vietās, muzejos un citās kultūras vietās netiks rīkoti. Līdzīga situācija būs ar aizsegu valkāšanu sabiedriskajā transportā, proti, policija saņemot informāciju par tīšu un ļaunprātīgu minētā ierobežojuma neievērošanu, reaģēs un katru gadījumu izvērtēs individuāli.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas