Balsojumam Saeimā uz NEPLP virza Āboliņa, Druvietes, Plakana un Milzarājas kandidatūras

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija otrdien, 25.janvārī, nolēmusi balsojumam Saeimā uz Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu četriem vakantajiem amatiem virzīt Ivara Āboliņa, Aurēlijas Ievas Druvietes, Ilvas Milzarājas un Anda Plakana kandidatūras.

Āboliņš ir pašreizējais NEPLP priekšsēdētājs, Druviete pašlaik ieņem NEPLP priekšsēdētāja vietnieces amatu, Milzarāja ir Latvijas Radio 5 programmas direktore un Plakans ir SIA NT Piedzīvojumi valdes loceklis un bijušais Latvijas Radio skaņu inženieris.

Patlaban NEPLP strādā nepilnā jeb četru personu sastāvā. Ņemot vērā, ka Ieva Kalderauska NEPLP ievēlēta tikai 2020.gadā, proti, vēlāk nekā pārējie esošie NEPLP locekļi, viņas termiņš šajā amatā noslēgsies vēlāk. Tāpēc Saeimai būs jāievēlē četri jauni NEPLP locekļi.

Kā komisijas sēdē norādīja tās priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš, Cilvēktiesību komisija iepriekš bija izvēlējusies piecus labākos pretendentus, no kuriem atlasīt kandidātus uz četrām vakantajām vietām.

Starp šiem pieciem pretendentiem bija arī NEPLP pašreizējais loceklis Patriks Grīva, kura kandidatūras virzīšanu uz Saeimu komisija 25.janvārī neatbalstīja.

Pārējiem pieciem kandidātiem komisijas deputātu atbalsts ir mazāks, norādīja Kaimiņš. Starp tiem bija bijušais labklājības ministres padomnieks un radio un TV žurnālists Jānis Zariņš, kristīgā radio Radio Marija dibinātājs un prezidents Mareks Gruškevics, bijušais Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētājs, SIA Hive valdes priekšsēdētājs Ivars Belte, mediju grupā Mix Media Group ietilpstošā Radio Baltkom producents, bijušais Rīgas Centrāltirgus Mārketinga un komunikācijas daļas vadītājs Aleksandrs Šuņins un Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs Kristers Pļešakovs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas