Oficiāli atzīmēt vēlas 13.maiju – Valsts valodas dienu

Saeimas deputāti, ceturtdien, 25.aprīlī, konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām. Tie paredz Ministru kabinetam deleģēt tiesības noteikt profesiju un profesionālo nozaru atzīmējamās dienas un kārtību, kādā šīs dienas ir nosakāmas. Tāpat plānots noteikt jaunu atzīmējamo dienu – Valsts valodas dienu, informē Saeimas Preses dienestā.

Iecerēts, ka Ministru kabinets izstrādās noteikumus par profesiju un profesionālo nozaru atzīmējamām dienām, kā arī kārtību, kādā šīs dienas ir nosakāmas. Ņemot vērā, ka profesiju un profesionālo nozaru pārstāvju loks ir plašs, nepieciešams noteikt konkrētus kritērijus atzīmējamo dienu noteikšanai, skaidrots likumprojekta anotācijā. Tāpat norādīts, ka attiecīgo nozaru ministrijas varēs izteikt priekšlikumus Ministru kabineta noteikumu papildināšanai ar to pārraudzībā esošo nozaru profesiju atzīmējamajām dienām, pēc iespējas saskaņojot tās ar starptautiski atzīmējamām profesiju un profesionālo nozaru dienām.

Ņemot vērā, ka vairākas profesiju un profesionālo nozaru atzīmējamās dienas, piemēram, skolotāju, policijas darbinieku, robežsargu, medicīnas darbinieku diena, jau ir iekļautas likumā, tās iecerēts pārcelt uz jaunajiem Ministru kabineta noteikumiem.

Tāpat likumu iecerēts papildināt ar jaunu atzīmējamo dienu 13.maiju – Valsts valodas dienu. Likumprojekta anotācijā norādīts, ka Valsts valodas dienas atzīmēšana aizsākta 2012.gadā, sasaistot to ar Jura Alunāna dzimšanas dienu, kas ir 13.maijā. Ieceres autors ir Rakstniecības un mūzikas muzejs.

Lai grozījumi stātos spēka, tie vēl divos lasījumos jāatbalsta Saeimā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas