Balta pērn atlīdzībās izmaksājusi vairākus desmitus miljonu eiro. Nelaimes – visdažādākās

Uguns postījumi, ūdens noplūdes, smagas transportlīdzekļu sadursmes, neizpildītas saistības būvdarbos – Latvijā vadošās apdrošināšanas sabiedrības AAS Balta pērn lielākās izmaksātās apdrošināšanas atlīdzības saistītas ar dažādiem cēloņiem, tomēr vislielākos zaudējumus nesušas ugunsnelaimes, kas postījušas ēkas, iedzīvi, iekārtas un dārgu tehniku.

Pagājušā gada desmit lielākie atlīdzību gadījumi kopā izmaksājuši 4,5 miljonus eiro, un astoņi no tiem saistīti tieši ar ugunsnelaimēm.

Kopumā Balta izmaksātā atlīdzību summa pērn ir sasniegusi 64 miljonus eiro.

Lielākie aizvadītā gada atlīdzību gadījumi saistīti ar ugunsgrēkos cietušām ēkām un iekārtām. Vienu no pēdējo gadu lielākajām atlīdzībām nozarē Balta izmaksājusi SIA Nygaard International par 2020.gadā ugunsgrēkā nopostīto cūku fermas Apriķi Bacon kompleksu – teju 360 000 eiro par ražošanas iekārtām un 1,87 miljonus eiro par nodegušajiem ēku korpusiem.

Gandrīz miljonu eiro sasniegusi atlīdzība kādai citai juridiskai personai par ugunsgrēkā bojātām ēkām, bet lielāko atlīdzību TOP 3 noslēdz gadījums, kad, veicot meža darbus, aizdegusies un pilnībā nodegusi dārga mežapstrādes tehnika, izmaksājot 230 000 eiro.

Uguns nesaudzē ne juridisku, ne fizisku personu īpašumus – starp desmit lielākajiem atlīdzību gadījumiem ir arī trīs atlīdzības par ugunsgrēkos nopostītām dzīvojamām ēkām, un zaudējumi svārstās no 100 līdz 200 tūkstošiem eiro par katru gadījumu. Biežākais nelaimes gadījumu cēlonis ir elektroinstalācijas bojājumu rezultātā izraisīts īssavienojums, taču, kā norāda apdrošināšanas eksperti, ugunsgrēku cēloņi mēdz būt visdažādākie – gan apkures sistēmu bojājumi, gan vienkārša neuzmanība.

Līdzās ugunsnelaimēm lielākos zaudējumus, kādi pērn reģistrēti Balta, nesuši arī cita rakstura negadījumi: kravas transportlīdzekļa sadursme ar vilcienu, pilnībā iznīcinot vienu tā vagonu, garantiju apdrošināšana par nekvalitatīvu būvdarbu veikšanu vai saistību neizpildi, ūdens noplūdes radīti bojājumi ēkai.

Nevienā no šiem gadījumiem atlīdzība nav bijusi mazāka par 100 000 eiro.

Pērn ir novērojams īpaši straujš atlīdzību pieaugums attiecībā uz ūdens noplūdēm īpašumā gan skaita, gan vidējās izmaksas lieluma ziņā. Ar šo risku saistīto atlīdzības pieteikumu skaits, ko 2021.gadā saņēmusi Balta, bija teju 200 gadījumu mēnesī, kas ir par 22% vairāk nekā gadu iepriekš.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas