Baltijā lielākie saldummīļi dzīvo Igaunijā un Latvijā

Latvijā viens iedzīvotājs gada laikā apēd 3,9 kilogramus šokolādes, kas ir nedaudz mazāk kā Igaunijā. Turklāt 67% Latvijas iedzīvotāju saldumus ēd vairākas reizes nedēļā vai pat katru dienu.

Visbiežāk iedzīvotāji ēd saldumus, jo kārojas kaut kas gards, tā norādījuši 77% respondentu. Savukārt 40% norādījuši, ka ēd saldumus, lai palutinātu sevi, 19% iedzīvotāju to dara, lai uzlabotu garastāvokli un 18% respondentu norādījuši, ka, ēdot saldumus, vairo enerģiju, liecina jaunākā nozares apskata Maxima mazumtirdzniecības kompass aprēķini.

Aptaujas laikā novērota interesanta sakritība – to, kas jūtas laimīgi un ēd saldumus vairākas reizes nedēļā, ir par 19% vairāk kā to iedzīvotāju, kas jūtas nelaimīgi.

«Baltijas valstīs vislielākie saldumu mīļi dzīvo Igaunijā, Latvieši atpaliek tikai nedaudz. Pētījuma dati parāda, ka latviešiem visvairāk pie sirds iet karameles un konfektes, savukārt igauņi biežāk nekā latvieši vai lietuvieši izvēlas nopirkt šokolādes tāfelītes,» stāsta Maxima Latvija Biznesa analītikas departamenta direktore Zane Kaktiņa.

«Latvijas iedzīvotājiem patīk un garšo saldumi, ik gadu vidējais Latvijas iedzīvotājs apēd vairāk nekā 2kg dažādu konfekšu, gandrīz kilogramu šokolādes tāfelīšu un nedaudz vairāk nekā puskilogramu šokolādes konfekšu kastēs. Latvijā īpaši iecienīta ir tumšā šokolāde, kas tiek novērtēta ne tikai garšas, bet arī tās unikālo īpašību dēļ. Pieprasījums aug arī pēc augstas kvalitātes un ekskluzīviem produktiem, kas gatavoti ar rokām. Cilvēki arvien vairāk domā par veselīgāku dzīvesveidu, turklāt gan pasaulē, gan Latvijā sabiedrībai arvien vairāk rūp ilgtspējas jautājumi. Patērētāji jūtas sociāli atbildīgi pret vidi – izejvielu ieguves avotiem, kā arī darbaspēku un veidu, kādā izejvielas iegūtas un apstrādātas, un arī to, kādos materiālos iesaiņotas,» stāsta Orkla Confectionery & Snacks Latvija valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas