Baltija pauž līdzjūtību ASV, aizvadot mūžībā eksprezidentu Bušu vecāko

Bijušais ASV prezidents Džordžs Bušs vecākais

Saistībā ar Amerikas Savienoto Valstu eksprezidenta Džordža Buša vecākā (George H. W. Bush) nāvi, līdzjūtību viņa ģimenei un ASV tautai ir paudušas triju Baltijas valstu augstākās amatpersonas.

Par Džordža Herberta Volkera Buša nāvi 94 gadu vecumā tika paziņots piektdien, 30.novembrī. Bušs vecākais bija ASV prezidents no 1989. līdz 1993.gadam.

Kā vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass (Jüri Ratas) paziņojis: «Prezidents Džordžs H. V. Bušs bija kaismīgs amerikānis ar savu redzējumu un gribu. Viņš bija īstens brīvības aizstāvis un piedalījās starptautiskās kārtības veidošanā, kāda tā radīta pēc Aukstā kara. Viņa rīcība aizsāka notikumus, kas galu galā aizveda mūs līdz NATO un Eiropas Savienībai. Paužu līdzjūtību Bušu ģimenei un visai amerikāņu tautai».

Latvijas prezidents Raimonds Vējonis Twitter vietnē raksta: «Ar skumjām uzzināju, ka ir aizgājis 41. ASV prezidents Džordžs H. V. Bušs. Viņš bija liels Latvijas draugs. Jūtu līdzi Bušu ģimenei un amerikāņu tautai.»

Visbeidzot, Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite (Dalia Grybauskaitė) Twitter vietnē ir izteikusies šādi: «Amerika ir zaudējusi patiesu līderi un aizrautīgu amerikāni. (..) Vieglas smiltis, Jums Džordžs H. V. Buš. Sūtu savu līdzjūtību visai amerikāņu tautai, viņa ģimenei un draugiem.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas